Złote czasy PiS. Za dwa złote można kupić dwa banki

Zwykły wpis

Od dłuższego czasu obserwując poczynania Prawa i Sprawiedliwości trudno nie dojść do wniosku, że partia rządząca puści wszystkie kabarety z torbami. Jeżeli nie za sprawą ciągłych wpadek, to na pewno z uwagi na toporną propagandę mediów narodowych, której nie da się już słuchać.

Ostatnie miesiące nie są dla obozu władzy łaskawe. Porażka goni porażkę, zaś afera goni aferę. Dojnej zmianie nie udało się przejąć Sądu Najwyższego, mimo usilnych prób. Nie udało się też odnieść miażdżącego zwycięstwa w wyborach samorządowych. Ba, w wielu miejscach, takich jak miasta, Kaczyński i spółka dostali niezłego łupnia. W tle tych wszystkich porażek majaczą kolejne niejasności, kompromitacje, afery i inne potencjalne przekręty, takie jak kwestia SKOK-ów, pompowanie kasy do kieszeni Rydzyka, czy rozbijanie pancernych rządowych limuzyn.

Ostatnio jednak PiS przeszedł sam siebie, a to za sprawą afery KNF, w ramach której przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego miał wywierać naciski na jednego z najbogatszych Polaków – Leszka Czarneckiego, w celu przejęcia jego banku za przysłowiową złotówkę. Niestety dla dojnej zmiany Czarnecki całe zajście nagrał, z czego zrobił się niezły bigos. O sprawie tej wiele już napisano. Nie przestaje ona jednak rozpalać opinię publiczną do czerwoności i oburzać Polaków na bezkarność, arogancję i bezszczelne wręcz łamanie prawa przez obóz władzy.

Na okoliczność afery pojawiła się w internecie cała masa żartów. Jednym z najnowszych przykładów dworowania sobie z całej sytuacji jest wpis dziennikarki Anny Dryjańskiej, publicystki portalu TOK FM, która  bije się z takim oto dylematem:

Wszakże kwota tak niewielka jak dwa złote nabiera w świecie, w którym bank można przejąć za złotówkę, nowego znaczenia😂

Każdemu z Was polecam dokładnie przyjrzeć się zawartości własnego portfela i dokładną analizę znajdującego się w nim bilonu. Może się okazać, że i Wam przydarzy się okazja kupna banku za złocisza. Takie rzeczy są możliwe tylko w świecie dojnej zmiany…

Warto było czekać na dzisiejsze czasy, za 2 złote można nabyć dwa banki. Hej, hej.

Depresja plemnika

Polska gospodarka stale rośnie i jest to jeden z najbardziej dynamicznych wzrostów w Unii Europejskiej. Przez londyńską giełdę papierów wartościowych Polska została uznana za gospodarkę rozwiniętą jako pierwszy kraj w regionie. W istocie należymy do najszybciej rozwijających się krajów świata i od 1989 r. dokonaliśmy skoku porównywalnego z takim tygrysem światowej gospodarki jak Korea Południowa.

Giertych twierdzi, że istnieje kolejne nagranie kompromitujące szefa KNF

Polska jak Włochy czy Grecja

Z pewnością Polska świetnie wykorzystała szansę, jaką dało wejście do gospodarki światowej ze stosunkowo wykwalifikowaną i tanią siłą roboczą. Moment, jaki ma dziś, w latach 80. miały Włochy i Grecja. Dziś oba te państwa są dotknięte długoletnią stagnacją, a ich współfinansowana w przeszłości przez UE infrastruktura zaczyna się sypać. Włoskie lotniska wyglądają starzej niż Terminal 1 na Okęciu, a wielu greckim rodzinom nie wystarczyło środków na budowę domów, które zatrzymują się dziś na pierwszym piętrze, strasząc strzelającymi w niebo prętami. Czasy prosperity dobiegają końca w każdym dorabiającym się kraju. Pytanie na dziś brzmi: czy wpadniemy w grecką…

View original post 2 273 słowa więcej

Jedna odpowiedź »

  1. „wielu greckim rodzinom nie wystarczyło środków na budowę domów, które zatrzymują się dziś na pierwszym piętrze, strasząc strzelającymi w niebo prętami”.
    I tu mała poprawka.masowe nie wykańczanie domów/czyli ciągle w budowie/wynikało z ówczesnych przepisów podatkowych zwalniających właścicieli od podatków,na ‚czas budowy” Stad tez sprytni Grecy przeciągali i przeciągali zakończenie budowy .Dzis nie wiem czy stary przepis dalej obowiązuje czy nie wystarcza środków.I to trzeba sobie powiedzieć
    PS
    Baseny przydomowe od ktorych wtedy tez trzeba było płacić podatki były sprytnie maskowane

Dodaj komentarz