Czeski tygodnik „Respekt” o Radosławie Sikorskim: „Nowy lider Europy”

„Nowy lider Europy” – tak okładkę ze zdjęciem Radosława Sikorskiego tytułuje czeski tygodnik „Respekt”. Na tej samej okładce, gdzie za Sikorskim znajduje się polityczna mapa Europy, na miejscu Rosji wyraźnie rzuca się w oczy napis… „Cholera”.

 

Radosław Sikorski: Nowy lider Europy
Radosław Sikorski: Nowy lider Europy • Fot. tygodnik „Respekt”

Notowania szefa polskiego MSZ w Europie wzrastają. Coraz głośniej mówi się o tym, że jest dobrym kandydatem na stanowisko szefa unijnej dyplomacji. Po tym, jak dzięki rozmowom prowadzonym przez Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera w Kijowie udało się zapobiec dalszemu rozlewowi krwi na Ukrainie – dzięki podpisaniu porozumienia między reprezentantami Majdanu a byłym już prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem – wpływ szefa polskiej dyplomacji znacznie się poszerzyły.

Po zakończeniu negocjacji zaczęły się pojawiać głosy, że Sikorski i Steinemeir to poważni kandydaci do Pokojowej Nagrody Nobla. Nie brakuje też opinii, że dalsza kariera polityczna ministra będzie rozwijać się będzie w strukturach unijnych, NATO-wskich lub w ONZ.

Niedługo zwolni się też stanowisko szefa unijnej dyplomacji. – Rzeczywiście Polska ma szansę objąć to stanowisko. Generalnie w nowym rozdaniu, po wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska będzie poszukiwanym partnerem i powinna walczyć o objęcie stanowiska w UE – mówił w rozmowie z naTemat były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Radosław Sikorski objął stanowiska szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2007. To najdłużej urzędujący minister spraw zagranicznych w III RP.

naTemat.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s