Cuda o. Tadeusza Rydzyka

O. Tadeusz Rydzyk dokonuje cudów, nie wstydźmy się tego słowa. Cud jest zjawiskiem zaszłym wbrew prawom fizycznym, a redemptorysta dorzuca do niego inne korzenie cudów, jako zjawiska wbrew socjologicznym uwarunkowaniom, a nawet wbrew rozumowi. Cuda w wydaniu Rydzyka mieszczą się w idiomie: „to się w głowie nie mieści”.

Brakuje Rydzykowi dwóch limuzyn, bierze ojciec dyrektor jakieś narzędzie do szacher-macher, pokręci nim jak różdżką w swych dłoniach i z filmowej mgły cudowności wyłazi obdarty łazęga, wręcza redemptoryście kluczyki do dwóch limuzyn, które był zakupić po innym cudzie, wygranej w totolotka.

Nie wiemy, co się stało z bezdomnym łazęgą. Pewnie wrócił pod most, wiemy za to, że Rydzyk ma dwie limuzyny, bo te muszą być do pary, jak para rąk, nóg.

Identycznie Rydzyk postępuje jako biznesmen. Dokonuje szacher-macher wbrew prawom ekonomicznym. Aby zostać przedsiębiorcą, trzeba zainwestować w interes z własnej kieszeni, badź z pożyczki, a następnie ciężko pracować, aby przynosił zyski.

Te prawa nie działają u Rydzyka. On ma tylko pomysł, jak ciągnąć zyski, czyli przystępuje do fazy ostatniej, która jest związana ze szmalem.

Rydzyk nie ma pieniedzy, bo jest biednym zakonnikiem, ale ma pomysł na wody geotermalne. Więc ojciec dyrektor bierze rózdżkę do szacher-macher, stawia przed sobą rządzących polityków PiS, wygłasza swoje zaklęcia, po czym płynie w kierunku Rydzyka strużka szmalu. A tam szmalu – struga, rzeka milionów, dziesiątek i setek milionów złotych.

Na inwestycję geotermalną wg biznesplanu potrzeba było Rydzykowi 40,3 mln zł, a do tej pory dostał w sumie ten cudotwórca blisko 58 mln zł. Skąd ta różnica?  Rydzyk dostał więcej niż potrzebował. Ano, taki jest rozkurz przy działaniu cudu.

Tak więc Rydzyk z niczego będzie miał świetną inwestycję, która przyniesie mu kilkadziesiąt milionów złotych zysku rocznie od mieszkanćow Torunia, bo ich mieszkania będą ogrzewane wodami z czeluści ziemi.

Jedni chodzą po wodzie, pamięta o tym cała ludzkość, a Rydzyk ma o wiele szerszy wachlarz cudów, wiedzą o tym tylko Polacy. Tacy jesteśmy szczęściarze, wśród nas jest cudotwórca od szacher-macher.

 

Wpompują w ojca Rydzyka grube miliony

29.01.2018

To będzie biznes, który zagwarantuje Tadeuszowi Rydzykowi (73 l.) fortunę przez długie lata! Najpierw jego fundacja dostała od PiS blisko 27 milionów na wiercenia. Potem przyznano na budowę ciepłowni 19,5 mln zł. A teraz toruński duchowny otrzymał ponad 12 mln zł na położenie rur, którymi będzie szło ciepło do mieszkańców Torunia. I tak zacznie zarabiać grube miliony!

Rydzyk czekał na sfinalizowanie tej inwestycji długie lata! Jego fundacja już ponad 10 lat temu zaczęła ubiegać się o pieniądze na odwierty geotermalne. W końcu w 2016 r. rząd PiS przekazał na ten cel 27 mln zł.

By ojciec Tadeusz Rydzyk mógł wreszcie zarabiać na sprzedaży ciepła, musi podłączyć się do miejskiej sieci. I po raz kolejny fundacja zakonnika może liczyć na państwowe wsparcie. Jak nas poinformował Sławomir Kmiecik, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na położenie rur z ciepłowni do szkoły przyznano dotację w wysokości 4 mln zł. Kolejne 8,3 miliona przyznano na ułożenie ponadpięciokilometrowego odcinka rur. Tymi rurami popłynie ciepło do toruńskich mieszkań. Ile Rydzyk może na tym zyskać? Według naszych obliczeń mieszkańcy Torunia będą mu płacili za ciepło kilkadziesiąt milionów złotych rocznie! – Ta inwestycja zapewni ojcu dyrektorowi miliony na długie, długie lata – przyznaje nam polityk PiS, który chce zachować anonimowość.

-PiS, przekazując dotacje fundacji ojca Rydzyka, spłaca długi wyborcze. W mediach z nim związanych cały czas jest uprawiana propaganda na rzecz PiS. Myślę, że kurek pieniędzy publicznych będzie teraz coraz bardziej odkręcany, żeby redemptorysta nie przestał wspierać rządu i nie poparł budowania radykalnego obozu wokół Antoniego Macierewicza – komentuje Borys Budka (40 l.), poseł PO.

Sprawdź: Niesamowita historia ojca Rydzyka. Miał dostać 2 samochody od BEZDOMNEGO

se.pl

Rydzyk dopiął swego. Dzięki decyzji rządzących zapewni sobie miliony na długie lata

Ujawniamy ile Rydzyk zarobił na rządach dobrej zmiany. Ta kwota powala

fot. youtube

Układ finansowo – polityczny, jaki istnieje pomiędzy szefem Radia Maryja i Telewizji Trwam, toruńskim redemptorystą Tadeuszem Rydzykiem a politykami partii rządzącej widoczny jest jak na dłoni. Na łamach toruńskich mediów praktycznie wyłączność ma pisowski przekaz społeczno – gospodarczy, to tam pojawiają się najważniejsi politycy PiS, gdy trzeba coś ważnego przekazać obywatelom i to stamtąd TVP pozyskuje dziś kadry do swojej fabryki propagandy. W drugą stronę płynie nieprzerwana rzeka pieniędzy, pod banalnymi pretekstami, w postaci różnego rodzaju pseudoszkoleń, programów edukacyjnych czy dotacji na wydarzenia. Wiadomo, dług musi zostać spłacany.

Jest jednak jedno przedsięwzięcie ojca dyrektora, które zasługuje na szczególną uwagę w kontekście jej finansowania. Okazuje się bowiem, że inwestycja Tadeusza Rydzyka, prowadzona przez jego prawą rękę czyli ojca Jana Króla, która zapewni toruńskiemu redemptoryście grube miliony na lata, w coraz mniejszym stopniu wymaga finansowania własnego. Jak donosi Super Express, po raz kolejny Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej postanowił przyznać biznesmenowi ponad 12 mln złotych. Tym razem mają one zostać wydane na położenie rur, które podłączą toruńską geotermię do miejskiej sieci ciepłowniczej. Suma państwowego dofinansowania na tę inwestycję wynosi zatem już blisko 58 mln złotych, bowiem wcześniej podpisano ugodę na kwotę 26,5 mln oraz dofinansowanie z NFOŚiGW na kwotę 19,5 mln. Co ciekawe, warto zauważyć, że we wniosku złożonym w postępowaniu o dofinansowanie tej ostatniej kwoty, spółka Geotermia Toruń wyceniła inwestycję na około 40,3 mln złotych. Wygląda wobec tego na to, że państwo w ten sposób sfinansuje praktycznie w całości kontrowersyjną inwestycję Tadeusza Rydzyka, gwarantując jednocześnie wpływy z jej funkcjonowania toruńskiemu zakonnikowi.

Sprawę dla “SE” skomentował wiceszef PO i poseł, Borys Budka: PiS, przekazując dotacje fundacji ojca Rydzyka, spłaca długi wyborcze. W mediach z nim związanych cały czas jest uprawiana propaganda na rzecz PiS. Myślę, że kurek pieniędzy publicznych będzie teraz coraz bardziej odkręcany, żeby redemptorysta nie przestał wspierać rządu i nie poparł budowania radykalnego obozu wokół Antoniego Macierewicza.

Płacąc na gorącą wodę, łatwiej jest dmuchać na zimne.

Źródło: Super Express

crowdmedia.pl