Robin Williams nie żyje. Miał 63 lata. „To prawdopodobnie samobójstwo”

dpiw, 12.08.2014
Robin WilliamsRobin Williams (Fot. AP)

Nie żyje Robin Williams, laureat Oscara i jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorów. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Miał 63 lata.
Williams został znaleziony martwy w swoim domu w Północnej Kalifornii. Policja podaje, że przyczyną śmierci było prawdopodobnie samobójstwo przez uduszenie, zaznacza jednak, że ciągle trwa dochodzenie. Sekcja zwłok zaplanowana jest na wtorek. Koroner poinformował, że aktor w chwili przyjazdu lekarza był nieprzytomny i nie oddychał.

– Walczył z depresją od kilku miesięcy. To tragiczna i nagła strata. Rodzina prosi o uszanowanie jej prywatności w tym tak trudnym dla niej czasie – poinformował rzecznik aktora.

 

– Tego ranka straciłam męża i najlepszego przyjaciela, a świat jednego z najbardziej ukochanych artystów – napisała żona Williamsa, Susan Schneider.

Żal po śmierci aktora wyraził także Barack Obama. – Sprawiał, że się śmialiśmy. Sprawiał, że płakaliśmy. Swój talent oddał tym, którzy potrzebowali go najbardziej: od naszych żołnierzy stacjonujących za granicą, aż po osoby najbardziej marginalizowane na naszych ulicach – czytamy w specjalnym oświadczeniu Białego Domu.

Problemy Williamsa z alkoholem i narkotykami nie były tajemnicą. Laureat Oscara zmagał się z uzależnieniem, w ostatnim czasie rozpoczął terapię w jednym z ośrodków w Minnesocie. Według rodziny jego stan ulegał systematycznej poprawie, a jemu samemu udawało się pozostać w trzeźwości. Jego ostatni pobyt w specjalistycznym ośrodku miał mieć charakter wyłącznie profilaktyczny.

Robin Williams był niezwykle popularnym aktorem. Grał m.in. w takich filmach jak „Hook”, „Pani Doubtfire”, „Jumanji”, „Good morning, Vietnam” oraz „Stowarzyszenie umarych poetów”, ale to rola psychoterapeuty w „Buntowniku z wyboru” przyniosła mu Oscara. Był wielokrotnie nagradzany Złotym Globem – dostał ich aż cztery. Pierwszego w 1979 roku za rolę w „Mork i Mindy” – sitcomie, w którym stawiał pierwsze aktorskie kroki.

Williams, który już w liceum występował na scenie, był także świetnym komikiem. Odnosił sukcesy w stand-upie bawiąc publiczność i zyskując uznanie branży. W 1997 roku „Entertainment Weekly” przyznało mu tytuł „najśmieszniejszego człowieka na Ziemi”.

TOK FM

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s