Houston, mamy problem z Morawieckimi

Ile jest racji w spostrzeżeniu Tomasza Lisa, że „frakcja moskiewska w naszym sejmie jest już tak widoczna jak w sejmie przedrozbiorowym. Jej rzecznikiem – co szokuje – jest ojciec premiera”? A chodzi o wywiad z Kornelem Morawieckim zamieszczony w „Rzeczpospolitej”.

To druga z nim rozmowa o tej samej prokremlowskiej wymowie w niedługim czasie. Pierwsza ukazała się w propisowskim tygodniku „Do Rzeczy”.

Były szef dyplomacji, a obecnie eurodeputowany Dariusz Rosati postrzega tatusia premiera jako tubę propagandową Kremla. Dla niego jest dylematem: czy to świadomy agent, czy „pożyteczny idiota”? Dotyczy to konkretnej wypowiedzi Morawieckiego: „W Polsce większość mediów nastawia społeczeństwo przeciwko Rosji. Czy to jest dobre? Nie, to powinno się zmienić.”

Radosław Sikorski zwraca się do symetrystów, którzy ciągle tkwią w pułapce „A 8 lat rzadu PO-PSL…”: „Żebyście koleżanki i koledzy symetryści z mediów, które jeszcze nie służą społeczeństwu znowu nie mówili, że nie wiedzieliście”.

Najwidoczniej tatuś Kornel wynosi na zewnatrz rozmowy z synem Mateuszem, więc dowiadujemy się, dokąd będzie zmierzać polityka wewnętrzna i zewnętrzna PiS. A zatem: Houston, mamy problem. Dzisiaj tym Houston jest społeczeństwo obywatelskie.

Tata Kornel nie skrywa, że stoi po stronie PiS, czyli syna: „Najpierw wygrajmy wybory, później będziemy zmieniać media na służebne społeczeństwu”. Służebne, to znaczy takie, która zgadzają się z linią PZPR, którta nazywa się dzisiaj PiS.

Inny jeszcze z tego wysnuwa się wniosek, iż różnica w PRL miedzy „Solidarnością” a „Solidarnością Walczącą” była taka jak miedzy demokracją a demokracją ludową. Jak to nagle rozjaśniają się zakłamania nie tylko w rodzinie Morawieckich. Tata mówi otwarcie to, do czego syn doprowadzi. Kornel próbuje przygotować opinię publiczną do skutków działalności syna.

Jarosław Kaczyński nie czeka na wygranie wyborów, aby media „zmienić na służebne społeczeństwu”. Już dzisiaj chce zmienić „Gazetę Wyborczą” do służenia. Gdańska kancelaria adwokacka, która jest na liście płac PiS pozywa z pełnomocnictwa prezesa PiS Kaczyńskiego ws. materiałów które ukazały się (lub ukażą się w przyszłości) na łamach »Gazety Wyborczej« oraz portalu wyborcza.pl, a dotyczą  powiazań szefów służb Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z Jakubem R., wysokim rangą urzędnikiem warszawskiego ratusza, odpowiadajacego za reprywatyzację nieruchomości.

Tak maja służyć media społeczeństwu wg PiS, wg ojca Morawieckiego, jak w Rosji. U naszych sąsiadów najpierw Borisowowi Bierezowskiemu odebrano media, a gdy ten uciekł przed Gułagiem, w Londynie go sprzątnięto.

Jakby nie patrzył na Morawieckich, bliżej im do Targowicy niż do przestrzegania demokracji zapisanej w Konstytucji.

 

Kornel Morawiecki: Będziemy zmieniać rynek medialny

https://www.rp.pl/Polityka/308069899-Kornel-Morawiecki-Bedziemy-zmieniac-rynek-medialny.html&cid=44&template=restricted

PiS pozywa „Gazetę Wyborczą”. Chodzi o artykuły dwóch autorów

https://www.msn.com