Antoni Macierewicz to jedyna w swoim rodzaju postać. Jest kimś w rodzaju śledczego, profilera politycznego, który typuje ludzi i zjawiska do uzasadnionego wprowadzenia nowego ładu – IV RP.

Profiler Macierewicz dostał w swoje ręce kwestię rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych i wyprodukowania dokumentu gwałtownej potrzeby ich rozwiązania – raportu z weryfikacji.

Więc Macierewicz nie pęka i do tak specyficznych i najtrudniejszych robót zawsze znajdzie świadków, dowody, które z grubsza osiągają wartość „Pijii-bziuuu” (sformułowaną przez Chrisa Cieszewskiego w innej jeszcze ważniejszej kwestii katastrofy smoleńskiej). Fiu-bździu.

Wartość intelektualna fiu-bździu jest jak semantyka tej onomatopei.

Z takich onomatopei emocjonalnych składa się raport z weryfikacji WSI, który został zaskarżony przez poszkodowanych.

W sądzie fiu-bździu Macierewicza przegrało, za które należy się zadośćuczynienie. Kto jednak ma je wypłacić, gdy Macierewicz nie ma służbowej gotówki, a IV RP nie działa?

1,2 mln zł wysupłało Ministerstwo Obrony Narodowej. Budżet może się od tego nie zawali, ale jeden czołg poszedł z dymem.

Tak jeszcze przywalił z panzerfausta Macierewicz, gdy już nie mógł rozbrajać wojskowych służb wywiadu i kontrwywiadu.

No i za te fiu-bździu miał stanąć przed sądem, ale prokuratura sformułowała zarzut profilerowi Macierewiczowi, jak sformułowała. Wyszło z paragrafu, że profiler nie jest funkcjonariuszem publicznym.

Nie wiem, z jakich słowników i leksykonów korzystano, w każdym razie ten psuj za 1,2 mln zł nie odpowiada.

Rzeczpospolita ma w swoich szeregach wysoko umocowanych profilerów, który tylko stać na produkcję intelektualną fiu-bździu. Bartłomiej Sienkiewicz miał rację, że Polska dzięki takim profilerom Macierewiczom to kamieni kupa.

Sąd jednak uchylił decyzję o umorzenia dochodzenia w sprawie WSI. Będzie jednak śledztwo dotyczące profilera Macierewicza i jego dowodów fiu-bździu.

Śledczym należą się nowe słowniki z pojęciem funkcjinariusz publiczny, a jeżeli nie rozumieją go, to winni szukać w kodeksie takich paragrafów, w których ono nie występuje. Profiler powinien odpowiadać za swoje fiu-bździu i za ten czołg (1,2 mln zł). Na zawsze zabrać Macierewiczowi panzerfausta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s