O. Rydzyk dostanie 19,5 mln zł z NFOŚiGW

publikacja: 04.09.2017
O. Tadeusz Rydzyk
O. Tadeusz Rydzyk

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

NFOŚiGW zdecydował dofinansować firmę redemptorystów wytwarzającą energię ze źródeł odnawialnych kwotą 19,5 mln zł. To prawie połowa kosztów całego projektu i największe dofinansowanie

„Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że Instytucja Pośrednicząca zatwierdziła pismem z dnia 1 września 2017 r. wyniki oceny merytorycznej I i II stopnia oraz listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu POIiŚ/1.1.1/1/2016” – brzmi komunikat NFOŚiGW.

Fundusz wybrał dziewięć inwestycji, które dofinansuje, pod względem wysokości dotacji geotermia zajmuje trzecie miejsce.

Poza odszkodowaniem w wysokości ponad 26 mln złotych, które rząd PiS przyznał redemptorystom za rozwiązaną za rządów PO umowę, o. Rydzyk otrzyma teraz 19,5 mln zł na swoją inwestycję. Jej cały koszt szacowany jest na 40,3 mln zł.

Wykorzystanie wód geotermalnych w Toruniu jest od lat zamiarem o. Rydzyka. W celu realizacji tego pomysłu powstała spółka Geotermia, a potem fundacja Lux Veritatis, która w 2007 roku zawarła umowę na dotowanie prac geologicznych z NFOŚiGW. Za rządów PO ją rozwiązano.

Po dojściu d władzy PiS wróciła kwestia dofinansowania planów o. Rydzyka. Przyznana dotacja to jak dotąd najwyższe dofinansowanie redemptorysty za kadencji obecnego rządu.

Więcej Onet.pl.

rp.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s