Po Kaczyńskim pozostanie ocet i to stężały

Jarosław Kaczyński jest w takim stanie fizycznym, jakim jest. Po wyjściu ze szpitalu stać go było tylko na najkrótsze w karierze wystąpienie i to po ciężkiej pracy wizażystki (te ostatnie i kierowcy limuzyn zdają się być najbliższymi osobami wielu polityków PiS).

Kaczyński na swój koniec kariery politycznej jest zdeterminowany, aby Polskę pogrążyć, bo cóż innego mu pozostaje. Nie potrafił niczego zbudować, jedynie przez całą polityczną karierę destruował, burzył, niszczył. Takie ma negatywne talenty i w tym może być nazwany geniuszem – geniuszem zniszczenia.

Czasami uciekam się do porównania go z Breżniewem, bądź Gierkiem, ale to błąd. Breżniew był podtrzytmywany przy życiu, ale coś po nim zostało, tak samo jak Gierek, który zapożyczył kraj, zrujnował kasę państwa, ale pozostały po nim socjalistyczne budowy, oprócz octu.

Co pozostanie po Kaczyńskim? W ciągu trzech lat budżet – mimo koniunktury na świecie i odziedziczenia po poprzednikach dobrze (a może nawet świetnie) prosperującej gospodarki – ma największe zadłużenie w historii, które – dane na koniec marca – wynosi bilion zł, dokładnie 989 miliardów 179,3 miliona zł.

Po Kaczyńskim zostanie więc jedynie ocet. O tym mówi w wywiadzie dla „Sieci”. Prezes PiS zdecydował się na zderzenie z Komisją Europejską, żadnego kompromisu z KE nie będzie: „Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte”.

Taka postawa musi skończyć się Polexitem, bo Unii Europejskiej nie stać na to, aby jej członkiem było państwo autorytarne – czyli kraj o obcej dla Zachodu kulturze politycznej. W reformie sądów wszak chodzi o to, aby je upartyjnić, a tym samym pod fasadą demokracji nie pozwolić PiS-owi na przegranie wyborów.

Już jesteśmy na marginesie Unii Europejskiej, grozi nam nowa Jałta, gdy Trump dogada się z Putinem, co do strefy wpływów. A gdy zostaniemy wykluczeni z UE, Polskę spotka taka sama geopolityczna samotność, jak sanację w latach 30-tych ubiegłego stulecia.

Na taki autorytaryzm liczy Kaczyński i podobną grę prowadzi jego prawdopodobny następca – Morawiecki. Polska anachroniczna, bez przyjaciół, wracająca do tradycji kołtunów.

W głowie XXI-wiecznego Polaka nie mieści się, że premier i jego niemal cały gabinet jedzie na Jasną Górę, aby złożyć hołd Rydzykowi i klerowi. Akt hołdowniczy w formie listu od prezesa został odczytany przez ministra obrony Błaszczaka: „Jestem święcie przekonany, że jesteście jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu”.

Kaczyński ponadto wyraził nadzieję, iż „by jak najwięcej polskich serc kochało Pana Boga i Polskę, aby ta miłość rosła i tężała z pokolenia na pokolenie”. Mało mu octu, który po sobie pozostawia i jedynie go tworzy, to jeszcze chce octu stężałego. O, w mordę!

 

 

Jestem święcie przekonany, że jesteście jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu – napisał w liście do uczestników XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prezes PiS Jarosław Kaczyński. List został odczytany przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Przybyliście tu, by wyrazić wdzięczność Bogarodzicy za cudowny dar wolności, za wszystkie dobrodziejstwa ofiarowane narodowi polskiemu przez ostatnie 100 lat – napisał Jarosław Kaczyński.

– Przybyliście na Jasną Górę prosić o to, co dla naszej Ojczyzny najważniejsze – by jak najwięcej polskich serc kochało Pana Boga i Polskę, aby ta miłość rosła i tężała z pokolenia na pokolenie oraz dała to, co u progu III tysiąclecia suplikował w Częstochowie św. Jan Paweł II. Wyniesiony na ołtarze papież Polak mówił wówczas: „Proszę Cię Pani Jasnogórska i Królowo Polski, abyś cały mój naród ogarnęła swoim macierzyńskim sercem. Dodawaj mu odwagi i siły ducha, aby mógł sprostać wielkiej odpowiedzialności, jaka przed nami stoi” – wskazał w liście prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wyraził przekonanie, że śmiałość i moc ducha jest w Rodzinie Radia Maryja.

– Jestem święcie przekonany, że jesteście jednym z filarów, na których wznosi się gmach wiary, polskości i patriotyzmu, i że ta wasza twierdza – jak Jasna Góra zwycięstwa, której w przeszłości nie zdołali pokonać ani Szwedzi, ani Rosjanie, ani Austriacy – pozostanie niezdobyta – napisał Jarosław Kaczyński.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim członkom Rodziny Radia Maryja za wszystko, co uczyniliście i co robicie, by Chrystus tryumfował, a sprawa polska była zwycięska – dodał i podziękował o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR za jego służbę Ojczyźnie.

– Osobne podziękowania pragnę złożyć czcigodnemu o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi za wielkie dzieło, którego się podjął w służbie Panu Bogu i Ojczyźnie, a którego częścią jest Rodzina Radia Maryja. Bardzo bym chciał móc te słowa wypowiedzieć osobiście, ale znane Państwu przyczyny, ode mnie niezależne, mi to niestety uniemożliwiły – napisał prezes PiS.

radiomaryja.pl

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie. A Kościół judzi dalej

Marsz Równości w Częstochowie służy nie tylko obronie praw osób LGBT, ale też zamanifestowaniu tego, że katolicyzm nie znajduje się poza zasięgiem krytyki i protestu.

„Opozycja przegrała ostatnie miesiące, bo jesteśmy naprawdę dobrą zmianą dla milionów Polaków” – Sieci zapowiada okładkowy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

„Opozycja przegrała ostatnie miesiące, bo jesteśmy naprawdę dobrą zmianą dla milionów Polaków” – Sieci zapowiada okładkowy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

– Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte – mówi Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy sądów

jagor 08.07.2018

wiadomosci.gazeta.pl