Było o barbarzyństwie, agenturze i nadchodzącej prawdzie. Kaczyński przemówił przed Pałacem

tps, 10.06.2017

86. miesięcznica smoleńska

86. miesięcznica smoleńska (Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta)

Wyniki ekshumacji pokazują bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego, ale także polskich władz swego czasu – mówił Jarosław Kaczyński podczas obchodów 86. rocznicy miesięcznicy smoleńskiej.
Przemówienie prezesa PiS trwało bardzo krótko. Swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński zaczął od ujawnionych niedawno wyników przeprowadzonych dotąd ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. – Te trumny, w których niekiedy są ciała ośmiu osób, to nic innego jak barbarzyństwo – przekonywał.- I to barbarzyństwo ma, niestety, tu w Polsce, swoich obrońców. Słyszymy ich – mówił Kaczyński, mając na myśli zwolenników Obywateli RP, którzy jak co miesiąc zorganizowali swoją kontrmanifestację na Krakowskim Przedmieściu.- Wiemy, w czyim interesie i dla kogo robią te awantury – dodał.

Miesięcznice smoleńskie okiem psychologa. Wywiad >>>

Jak mówił, jego zdaniem kontrdemonstranci chcą „Polski, która się cofnie do czasu PRL, by katolicy – czyli większość – nie mieli praw”. – Nawet za czasów komunistów nie urządzano tego rodzaju awantur – zaznaczył.

Polityk po raz kolejny mówił, że wkrótce „będziemy coraz więcej wiedzieć” o tym, co działo się po 10 kwietnia 2010 roku i co doprowadziło od katastrofy rządowego tupolewa. – W Polsce jest ogromnie rozbudowana agentura obcych państw. I musimy się z tym liczyć. Ale to nie zmieni faktu, że prawda zwycięży – zakończył prezes PiS.

Niespokojna 86. miesięcznica

Wieczorne uroczystości przed Pałacem Prezydenckim poprzedziła interwencja policji. Funkcjonariusze siłą wynosili kontrmanifestantów – zwolenników stowarzyszenia Obywatele RP – którzy chcieli jak co miesiąc zablokować marsz pamięci. Wśród wynoszonych i zatrzymanych znalazł się m.in. Władysław Frasyniuk.

Ale wstyd obciach,zobaczcie Frasyniuka wynoszą-policja hańba

 

Przygotowania do czerwcowych obchodów trwały cały dzień. Policja już rano wygrodziła teren w okolicy Pałacu Prezydenckiego.

‚Coraz bliżej prawdy’. Od 6 lat Jarosław Kaczyński na miesięcznicach smoleńskich powtarza prawie to samo

http://www.gazeta.tv/plej/19,150682,21601847,video.html

gazeta.pl

Zaczyna się 86. miesięcznica smoleńska, kontrmiesięcznica Obywateli RP i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wieczorem przed Pałacem Prezydenckim może być gorąco

http://wyborcza.pl/relacje/14,126862,21943396.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s