Kaczyński zapowiada ustawę o ochronie kobiet: Będzie taka, że mróz będzie w oczy szczypał

osi, 05.12.2014
Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński (Fot. AG)

– Jestem zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet. Jeśli dojdziemy do władzy, będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą. I to taka, że będzie mróz w oczy szczypał. Czyli bardzo, bardzo twarda – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Kaczyński pojawił się na konferencji z białą wstążeczką wpiętą w klapę garnituru. Jest to symbol największej na świecie kampanii – skierowanej do mężczyzn – mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Każdy mężczyzna, który zdecyduje się wpiąć w ubranie białą wstążkę, deklaruje, że nigdy nie będzie sprawcą przemocy oraz będzie reagował, kiedy dostrzeże, że komuś dzieje się krzywda.„Za bardzo się nie próbuję zdobić”

Jedna z dziennikarek zapytała prezesa PiS, czy chodzi z wpiętą wstążką dla ozdoby, czy ten gest rzeczywiście coś dla niego znaczy. – Ja się tak bardzo nie próbuję zdobić – odparł Kaczyński. – Pani marszałek Radziszewska (b. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania – red.), wręczając mi to, powiedziała, że to jest przeciwko przemocy wobec kobiet – wyjaśnił.

– Ja jestem zdecydowanie przeciwko przemocy wobec kobiet, ale to nie ma nic wspólnego z konwencją. Ja jestem zdecydowanie przeciwko konwencji. Ale jeśli dojdziemy do władzy, to będzie ustawa o ochronie kobiet przed przemocą i to taka, że będzie mróz w oczy szczypał. Czyli bardzo, bardzo twarda, ale niemająca nic wspólnego z twierdzeniem, że mężczyzna czy kobieta to twór kulturowy, a nie coś, co daje natura – zapowiedział prezes PiS.

Kontrowersyjna konwencja

O jakiej konwencji mówił? Chodzi o dokument dot. zwalczania przemocy wobec kobiet, który wśród polskich polityków z prawej strony sceny politycznej budzi duże kontrowersje. Przeciwko niemu opowiedział się także Episkopat. „Konwencja zbudowana jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których w żaden sposób nie można zaakceptować” – napisali biskupi. Kościołowi i prawicy nie podoba się m.in. zastosowana w konwencji definicja płci kulturowej gender. Więcej >>>

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s