Kartki żółte i czerwone dla władzy PiS

Żółte papiery otrzymują ci, którym buksuje rozum. mają nierówno pod sufitem. Jest jeden wyjątek na świecie: na żółtych kartkach w notesach piszą adwokaci w USA. Wiadomo, że za Atlantykiem jest to zawód ryzykowny, albo jesteś milionerem, albo kończysz w wariatkowie.

Polacy dołączają do prawników amerykańskich i to nad wyraz oryginalnie, bo od razu z zielonymi papierami. A wymyślił je Marek Kuchciński. Nie jest to człowiek twórczy, a wręcz przeciwnie. Nawet jak ma cokolwiek powiedzieć, musi posługiwać się kartkami. Jest na nich zapisane: dzień dobry”, Kuchciński mowi „dzień dobry”. Jak sam od siebie ma coś powiedzieć, to wychodzi mu: „yyy… odszczurzanie”.

Pisanie pism urzędowych do siebie Kuchciński nakazał pisanie na zielonym papierze. Możliwe, że jest daltonistą, umysł ma na pewno daltonisty, nie tylko z powodu właściwości, ale braku rozróżnienia jakichkolwiek subtelności, które nabywają ludzie mający co najmniej IQ 72, iloraz przysłowiowy, który miał Forrest Gump.

Czy na zielonym papierze Kancelaria Sejmu w imieniu Kuchcińskiego złożyła zamówienia na 220 kg krewetek, 50 kg owoców morza, 25 kg muli, 25 kg małży św. Jakuba, 15 kg kalmarów i 5 kg kawioru? Pewnie – tak. Bo na zwykłym papierze składa się zamówienia na bigos polski, białą kiełbasę, kotlet mielony, golonkę i gołąbki.

Kuchcińskiemu zatem nalezy się więcej niż żółta kartka, bo czerwona – i słusznie opozycja chce jego odwołania. Gdyby taki zawodnik znajdował się na boisku, zostałby wykluczony i odesłany do szatni, aby nie plamił honoru zawodnika, w tym wypadku, aby Kuchciński nie plamił imienia Polaka – a przynajmniej polityka.

Kuchciński jest drugim obywatelem w Rzeczpospolitej. Gdyby Andrzejowi Dudzie coś się stalo, Kuchciński zostałbyogłową państwo. Polacy, zdajecie sobie sprawę, że reprezentowałby was człowiek od kartek, na których jest zapisane „dzień dobry”, aby facio nie powiedział od siebie „yyy… odszczurzanie”.

Kuchcińskiemu zatem należy pokazać czerwoną kartkę i w języku dla niego zrozumiałym rzec: „do swidania”.

Inny obywatel tego kraju – trzeci-czwarty – premier Mateusz Morawiecki dzień w dzień winien za swoją grę z faulami otrzymywać czerwone kartoniki. Orżnął niepełnosprawnych – co było do przewidzenia – nie zaprosił nikogo z niedawno protestujących w Sejmie do Centrum Partnetstwa Społecznego „Dialog”, gdzie się chwalił, jak to jego rząd rozwiązuje problemy niepełnosprawnych. Tak cygani Morawiecki.

Nie tylko czerwona kartka nalezy mu się za jawne oszustwo, ale przede wszystkim za przemoc, jaką stosuje do tej grupy poszkodowanych.

Morawiecki zasłużył na wykluczenie ze wspólnoty, w której obowiązuje przestrzeganie umów społecznych, wykluczenia za za kontynuowanie rujnowanie wizerunku Polski, co objawi się niedługo na forum unijnym, nasze państwo dostanie 23 proc. mniej środków unijnych z powodu nietrzymanie standardów demokratycznych.

Ale i to nie będzie najgorsze, bowiem Morawiecki prowadzi Polskę do Polexitu, do wykluczenia ze struktur unijnych, z cywilizacji Zachodu. Już jesteśmy pośmiewiskiem z powodu takich postaci jak premier i jego pan – Kaczyński, Z rozrzewnieniem będziemy wspominać, jak to sukcesem nazywano stosunek 1:27. Szydło dokonała gwałtu, a Morawiecki czegoś więcej – mordu na państwie prawa.

Czerwone i zółtek kartki dla polityków obozu PiS to za mało. Oni winni być na zawsze wykluczeni z przestrzeni publicznej, jak kibole na Zachodzie. Nie spełniają jakichkolwiek standardów – demolują, przynoszą zniszczenie. Jak zaraza i plaga.

 

Afera GetBack. Były prezes spółki zatrzymany. Nieoficjalnie: próbował wylecieć do Izraela

WB, IAR 16.06.2018

gazeta.pl

Danuta Hübner dla CrowdMedia: Nowy budżet UE pokazuje, że rządy PiS osłabiły pozycję Polski

crowdmedia.pl

Nowe zarządzenie Kuchcińskiego – pisma do niego… tylko na zielonym papierze!

Nowe zarządzenie Kuchcińskiego – pisma do niego… tylko na zielonym papierze!

To brzmi jak niezbyt dobry żart, ale marszałek Sejmu Marek Kuchciński zarządził właśnie, że zwołanie każdej komisji sejmowej może dokonać się jedynie za zgodą marszałka, poza posiedzeniami Sejmu, a pisma tego dotyczące mają być napisane na… zielonym papierze!

Nawet posłowie PiS nie kryją zadziwienia. – „On już chyba całkiem zwariował! Nie dość, że teraz w ogóle nie wiadomo, kiedy te komisje zwoływać, to jeszcze zielone papiery mam wypełniać” – powiedział „Faktowi” jeden z polityków PiS, prosząc o nieujawnianie nazwiska, bo „to by mu zaszkodziło”. Inny szef komisji z PiS komentuje (też oczywiście bez podania nazwiska): – „Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce”.

– „Byłem zdumiony, gdy dostałem tę korespondencję. Nawet zapytałem sekretarki: „Co mi tu pani podaje, na zielonym papierze?”. A ona tłumaczy, że to nowe zarządzenie marszałka Marka Kuchcińskiego. Że jako szef komisji zdrowia w sprawie komisji mam pisać do niego tylko na zielonych papierach” – stwierdził w rozmowie z fakt.pl Bartosz Arłukowicz z PO. A na Twitterze umieścił następujący komentarz: – „Piszę od 42 lat. Pisma różne piszę od 30 lat. Maturę pisałem na białym. Egzaminy na białym. Do Premiera pisałem na białym. Usprawiedliwienie na WF dla dziecka na białym. Od tygodnia piszę tylko na zielonym. Do Marsz. Kuchcińskiego. Taki rozkaz marszałkowski. Polecenie po prostu”.

Wiceszef komisji samorządu terytorialnego Piotr Zgorzelski z PSL ma problem ze skomentowaniem najnowszego zarządzenia Kuchcińskiego. – „Ja już nie chcę mówić o zielonych papierach, bo i tak idziemy w stronę obłędu w tym Sejmie i można pytać o żółte papiery niektórych”.

Jeden z internautów na Twitterze w związku z tym zacytował Witkacego. – „Kiedyś Witkacy miał takie motto w swojej pracowni portretów. „Dziś albo jutro Na bordo papierze Muszę się uporać Z twą mordą frajerze” Tak jakoś mi się skojarzyło”.

koduj24.pl

Nowa odsłona programu “Koryto +”. PiS ma swoje ośmiorniczki

crowdmedia.pl

To było do przewidzenia! Rząd złamał słowo dane protestującym w Sejmie i kontynuuje dyplomację pogardy Szydło