Deregulacja, deżurnalizacja, deglomeracja Gowina, aż nastąpi degeneracja

Czy wicepremier Jarosław Gowin będąc członkiem PO i rządu PO-PSL donosił Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak robił to Mateusz Morawiecki? Jeszcze nie pochwalił się delatorstwem, może ten atut trzymać na czarną godzinę.

Gowin znany jest z jednego pomysłu politycznego – deregulacji. Kiedyś chciał deregulować profesje i zawody, aby do ich wykonywania był łatwiejszy dostęp, szczególnie profesji prawniczych. Jak to w Polsce, skończyło się na szczytnych chęciach, czyli chciejstwie.

Jeszcze przed konwencją Porozumienia (jakby ktoś nie wiedział, jak nazywa się partyjka Gowina) wicepremier zderegulował wypadkowość limuzyn rządowych. W Krakowie doszło do kolejnego rozbicia auta przez Służbę Ochrony Państwa z pasażerem Gowinem.

Na samym początku konwencji miała miejsce kolejna deregulacja – deżurnalizacja. Fotoreporter „Gazety Wyborczej” Jakub Włodek został brutalnie wyrzucony z sali obrad ze świętoszkowatym słowem jednego z ochroniarzy: „Wyp…laj!” Gdy Gowin nawijał, powołując się na słowa ks. Tischnera i Jana Pawła II, iż Kraków przepojony jest „duchem wolności”.

Deregulacja dotyczy też Jarosława Kaczyńskiego, zaplanowano nieprzebycie prezesa PiS i się ono dokonało, może z tego powodu, że konwencja partyjki Gowina nie odbywa sie 18. dnia każdego miesiąca, gdy przybywa prezes na Wawel, aby odwiedzić grób brata.

W programie partyjki Gowina występuje kolejna deregulacja, deglomeracja, która ma uwolnić energię miast, a wicepremier chce to uzyskać poprzez przeniesienie urzędów centralnych poza Warszawę. Słyszelismy już o tym kilka dni wcześniej od Anny Sobeckiej, która chciałaby kilka urzędów przenieść do Torunia, gdzie ma swoje biznesy Tadeusz Rydzyk. Sobecka najpewniej chciałby przenieść Ministerstwo Finansów, aby ojciec dyrektor nie pielgrzymował do stolicy za milionami. Czuję, że Gowin będzie się ze swoim pomysłem obejść smakiem, bo Wawelu nie trzeba przenosić, a Kaczyński i tak nie dojechał.

Czy Gowin chce też deregulować Unię Europejską? Freud pewnie tak by orzekł, albowiem Gowin był użyć zwrotu: „Polska  weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Zjednoczonej Europie”. Kto zatem należałby do tej Zjednoczonej Europy? Używamy dalej Freuda – Gowin był powiedzieć: „Skoro Brytyjczycy za chwilę opuszczą UE…”. Po Brexicie i Polexicie utworzona zostanie ta prawicowa Zjednoczona Europa? Można też się uśmiać z tej wolności gospodarczej, bo PiS póki co nacjonalizuje, a to jest odwrotnością wolności.

Przemawiała też Beata Szydło. Nie wiadomo, co chciała przekazać, gdyż była premier ma zderegulowaną retorykę, nazywa się ona po prostu logoreą, słowotokiem. Ponoć deżurnalizacja reportera „Wyborczej” nastąpiła, gdy chciał zrobić fotkę byłej premier znanej z „sukcesu” 1:27.

Wiceminister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz ogłosiła program Energia Plus. Kilka dni temu ją już poznaliśmy poprzez używanie limuzyny rządowej do wożenia męża i dzieci. Energia z plusem jest sama w sobie pokracznością, bo w energii występuje plus i minus, a jak dodamy jeszcze jeden plus, to w ogóle nie popłynie prąd, bo nastąpi spięcie. Z Emilewicz wyszedł Freud, mianowicie zapewniała: „programy z plusem po prostu się udają”. Otóż nie udał się program Mieszkanie Plus.

Obawiam się, że Porozumieniu i koalicji pisowskiej wyjdzie na końcu ostateczna deregulacja – degeneracja.

 

 

Rządową limuzyną z dziećmi i mężem jako kierowcą

Jeszcze niedawno Fakt chwalił minister przedsiębiorczości Jadwigę Emilewicz za to, że zamiast limuzyną, jeździ miejskim autobusem. Cóż, sprawdza się niestety przysłowie „nie chwal dnia przed zachodem słońca”… Wielu ministrów w historii woziło już dzieci do szkoły limuzyną. Z czasem nauczyliśmy ich zawierania umów na wykorzystanie służbowego auta na dodatkowym odcinku trasy. Ale Emilewicz ich przebiła!

fakt.pl

 

LIVE, 

Emilewicz: Program Energia plus na pewno się uda. Programy z plusem się po prostu udają

– Ten program, program Energia plus, się na pewno uda. Składam państwu tutaj głęboką obietnicę, że ten program naprawdę się uda i uda się już w tym roku, w 2019 roku. On uda się z dwóch powodów. Po pierwsze, dlatego że programy z plusem się po prostu udają. Ale każdy program z plusem nie musi oznaczać tylko transferu społecznego. Program Energia plus to wędka dla rodzin, miast, przedsiębiorców i dla Polski. Dzięki niej naprawdę zmienimy obraz Polski w ciągu najbliższych 5 lat i taki jest nasz cel – stwierdziła Jadwiga Emilewicz w trakcie konwencji Porozumienia.

Bielan: Polska ma wszelkie ekonomiczne argumenty by aktualnie pozostawać poza strefą euro

– Polska ma wszelkie ekonomiczne argumenty by aktualnie pozostawać poza strefą euro. Dzięki własnej walucie posiadamy autonomiczne instrumenty polityki monetarnej, chroniące przed utratą konkurencyjności naszej gospodarki – stwierdził Adam Bielan w trakcie konwencji Porozumienia.

Bielan: Unia Europejska to nie jest jakaś wydumana alternatywa strategii metateoretycznych. Unia Europejska to my

My, Polacy, jesteśmy obywatelami kraju o wielowiekowej tradycji, zakorzenionej głęboko w rdzeniu kultury i tożsamości europejskiej. Byliśmy, jesteśmy i chcemy pozostać w centrum Europy. Dziś z całą stanowczością i przekonaniem mówimy: Unia Europejska to nie jest jakaś wydumana alternatywa strategii metateoretycznych. Unia Europejska to my” – mówił podczas konwencji Porozumienia wicemarszałek Adam Bielan.

Bielan: Chcemy z pełnym zaangażowaniem współdziałać z naszymi partnerami na rzecz rozwiązywania i rozwiązania dręczących Europę i Europejczyków problemów

Stoimy w obliczu kluczowych wyborów europejskich. Niezwykle ważnych, ponieważ nie ulega wątpliwości, że Unia Europejska znajduje się dziś w poważnym, wielowymiarowym kryzysie zarówno instytucjonalnym, jak i tożsamościowym. Dotyczy on również nas, gdyż jesteśmy i pragniemy być aktywnym członkiem naszej europejskiej wspólnoty i jej trwałym i niezbywalnym elementem. Dlatego chcemy z pełnym zaangażowaniem współdziałać z naszymi partnerami na rzecz rozwiązywania i rozwiązania dręczących Europę i Europejczyków problemów” – mówił podczas konwencji Porozumienia wicemarszałek Adam Bielan.

Bielan: Naszą aspiracją pozostaje niezmiennie Europa wolnych narodów i równych państw, bezwględnie respektujących zasady partnerstwa

– Europa czeka na polskie pomysły i propozycje będące wyrazem naszej polskiej perspektywy integracji europejskiej. Naszą aspiracją pozostaje niezmiennie Europa wolnych narodów i równych państw, bezwględnie respektujących zasady partnerstwa. Dlatego uważamy iż w dobrze pojętym interesie UE i jej państw członkowskich leży przeciwdziałania powstawaniu tzw. różnych prędkości, zarówno tych nieformalnych, jak i prawnie instytucjonalnie przypieczętowanych. Opowiadamy się za jednością UE przeciw podziałom. Bieżące i partykularne różnice polityczne nie mogą uzasadniać i usprawiedliwiać żadnych podziałów. Te oznaczają bowiem wprost osłabienie wspólnej Europy – stwierdził Adam Bielan w trakcie konwencji Porozumienia.

Emilewicz: Kiedy 20 lat mówiliśmy o OZE, wydawało się, że mówimy o klubie dla niewielu, dla bogatych, fanaberiach i wyobrażeniach nie do spełnienia

Kończy się 2 dekada XXI wieku. Kiedy 20 lat temu mówiliśmy o OZE, wydawało się, że mówimy o klubie dla niewielu, dla bogatych, fanaberiach i wyobrażeniach nie do spełnienia. Dzisiaj, po ponad 20 latach, te technologie tak bardzo się rozwinęły, że koszty instalacji fotowoltaicznych, koszty pomp ciepła obniżyły się o 30, 40, a nawet 50%. Ich instalacja nie wymaga uzyskiwania skomplikowanych i złożonych pozwoleń. Możemy to zrobić bardzo szybko. Te efekty uzyskamy jeszcze w tym roku” – mówiła podczas konwencji Porozumienia wiceminister Jadwiga Emilewicz. 

Emilewicz o programie Energia Plus: Życie w miastach, gminach, małych miejscowościach będzie nie tylko ekologiczne i czyste, ale i do zniesienia finansowo dla wszystkich mieszkańców

Odbiorcy to samorząd, a jeśli samorząd, to my wszyscy. Dzięki tym rozwiązaniom samorząd będzie mógł świadczyć konkurencyjne, niedrogie usługi komunalne, publiczne. Życie w miastach, gminach, małych miejscowościach będzie nie tylko ekologiczne i czyste, ale i do zniesienia finansowo dla wszystkich mieszkańców”- mówiła podczas konwencji Porozumienia wiceminister Jadwiga Emilewicz. 

Emilewicz o Energia plus: To program dla każdego z nas. To program dla nas wszystkich, ale też program dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń

– Nie chcemy płacić tam, gdzie to niepotrzebne. Chcemy wydawać środki, których mamy więcej na to, aby lepiej i godniej żyć. To podstawowy cel naszego programu. Ten program nie jest abstrakcyjny. Ten program ma sukces i będzie miał sukces, będzie dotyczył każdego Polaka, każdej rodziny, każdego samorządu, każdego przedsiębiorcy, każdego z nas. To program dla nas wszystkich, ale też program dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń. Dlatego jest dla nas tak ważny dzisiaj – stwierdziła Jadwiga Emilewicz w trakcie konwencji Porozumienia.

Emilewicz: Polska, polskie miasta, polskie rodziny i polscy przedsiębiorcy, ale także Europa, potrzebuje dzisiaj nowej energii

Polska, polskie miasta, polskie rodziny i polscy przedsiębiorcy, ale także Europa, potrzebuje dzisiaj nowej energii, zarówno do działania tego codziennego, które nas napędza, które sprawia, że zmieniamy naszą rzeczywistość. Potrzebujemy tej energii także po to, aby utrzymać zyski, które czerpiemy dzisiaj z tego rekordowego wzrostu gospodarczego. Jesteśmy dzisiaj jednym z najszybciej rozwijających się państw Unii Europejskiej” – mówiła podczas konwencji Porozumienia wiceminister Jadwiga Emilewicz. 

Emilewicz: Nie będziemy ponosić kosztów związanych ze wzrostem cen energii elektrycznej. To nasz wielki sukces

– Tym żyła Polska w ostatnich miesiącach minionego roku i my daliśmy sobie z tym radę w sposób interwencyjnych. Jak mówiliśmy, nie będziemy ponosić kosztów związanych ze wzrostem cen energii elektrycznej. To nasz wielki sukces – stwierdziła Jadwiga Emilewicz w trakcie konwencji Porozumienia.

Szydło: Dzisiaj liczy się nasza wspólna sprawa, a tą naszą wspólną sprawą jest Polska i jej przyszłość

– Partykularne interesy polityczne, partyjne, ambicje osobiste muszą być odłożone na bok. Dzisiaj liczy się nasza wspólna sprawa, a tą naszą wspólną sprawą Zjednoczonej Prawicy jest Polska i jej przyszłość – stwierdziła Beata Szydło w trakcie konwencji Porozumienia. Jak dodała:

„Dlatego potrzeba po raz kolejny tego, byśmy stanęli znowu razem, byśmy razem przygotowali program, projekt który zaproponujemy Polakom. Byśmy razem poszli w te drogę, która prowadzi nas wszystkich do dobrego rozwoju, dobrej przyszłości ,byśmy stanęli przed naszymi rodakami i powiedzieli: zaufajcie nam po raz kolejny, bo dotrzymujemy słowa, bo razem z wami jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo. Dzisiaj Polska, Polacy potrzebują byśmy na tym fundamencie, który został położony, budowali kolejne piętra naszego wspólnego polskiego domu”

Szydło: Jesteśmy w niezwykle istotnym momencie

– Jesteśmy w niezwykle istotnym momencie. W takim momencie, w którym możemy mieć poczucie zobowiązania wobec naszej ojczyzny, naszych rodaków do tego, że ta odpowiedzialność i to zaufanie, którym nas obdarzyli przed czterema laty, nie zmarnowaliśmy tego i chcemy kontynuować tę drogę – stwierdziła Beata Szydło w trakcie konwencji Porozumienia.

Szydło: Największym sukcesem jest to, że potrafiliśmy być razem, zbudować wspólnotę celów. Musimy zrobić wszystko, żeby w 2019 uzyskać od rodaków prolongatę rządów ZP

Największym wspólnym sukcesem jest to, że potrafiliśmy być razem, że potrafiliśmy zbudować wspólnotę celów, obóz polityczny, który pokazał Polsce i Polakom, że to oni są dla nas najważniejsi. Pomimo różnić programowych, bo jesteśmy z różnych środowisk politycznych, mamy różne spojrzenie na wiele problemów, mamy różne doświadczenia, wypracowaliśmy konsensus, który przełożył się na program „Dobrej zmiany”, który dzisiaj jest już realizowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy, ale musimy zrobić wszystko, żeby w roku 2019 uzyskać od naszych rodaków prolongatę rządów dla Zjednoczonej Prawicy. To jest nasz obowiązek” – mówiła na konwencji Porozumienia wiceprezes PiS, wicepremier Beata Szydło.

Szydło: Taka jest nasza misja. Zmieniać Polskę, budować dobrą przyszłość dla Polaków

– Pokazaliśmy w ciągu tego czasu [rządów ZP], że jesteśmy konsekwentni, skuteczni i że dotrzymujemy słowa i że deklaracje polityczne wygłaszane na politycznych wiecach czy konwencjach są w naszym przypadku są również faktami, które potem mają odzwierciedlenie w codziennym życiu bo taka jest nasza misja. Zmieniać Polskę, budować dobrą przyszłość dla Polaków – stwierdziła Beata Szydło w trakcie konwencji Porozumienia.

Szydło: Przed nami kolejne wyzwania. By wszystko, o czym marzymy i marzą Polacy, się spełniło, musimy jeszcze raz pokazać Polsce, Polakom, że zgoda buduje

Przed nami kolejne wyzwania. By to wszystko, o czym marzymy, o czym marzą Polacy, spełniło się, musimy jeszcze raz pokazać Polsce, Polakom, że zgoda buduje i że kiedy jest się razem, potrafi się porozumieć nawet wtedy, kiedy są różnice zdań, kiedy jest dyskusja i ta umiejętność wypracowania konsensusu pozytywną energię, która w 2015 doprowadziła obóz Zjednoczonej Prawicy do zwycięstwa i dzisiaj po 4 latach możemy powiedzieć, że to był dobry czas dla Polski. To był czas, w którym wspólnie, bo to jest nasz wspólny sukces, osiągnęliśmy bardzo wiele” – mówiła na konwencji Porozumienia wiceprezes PiS, wicepremier Beata Szydło.

Gowin: Dzisiaj z Krakowa apelujemy o porozumienie dla Polski, które uwolni energię Polaków, miast, Polski, Europy

– Tak jak kiedyś apelowaliśmy o godzinę dla Polski, tak dzisiaj tutaj z Krakowa apelujemy o porozumienie dla Polski, które uwolni energię Polaków, miast, Polski, Europy. To nasz cel – stwierdził Jarosław Gowin w trakcie konwencji Porozumienia.

Gowin: Umiemy budować sojusze, umiemy porozumiewać się z tymi, którzy decydują o kształcie UE

Umiemy budować sojusze. Umiemy się też porozumiewać z tymi, którzy decydują o kształcie UE” – mówił na konwencji Porozumienia, Jarosław Gowin. „Można być podmiotowym w Europie i taka jest koncepcja PiS, Porozumienia, całej Zjednoczonej Prawicy”. 

Gowin: Skoro Brytyjczycy za chwilę opuszczą UE, chce zdeklarować, że to Polska pod rządami ZP weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Zjednoczonej Europie

– Skoro Brytyjczycy za chwilę opuszczą UE, to chcę jasno zadeklarować, że to Polska pod rządami Zjednoczonej Prawicy weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Zjednoczonej Europie – stwierdził Jarosław Gowin w trakcie konwencji Porozumienia.

Gowin: Program Energia Plus jest szansą dla każdego obywatela, przesiębiorstwa, samorządu

– Porozumienie zaproponuje dzisiaj nową inicjatywę, którą zaanonsowałem na konwencji programowej całej Zjednoczonej Prawicy, czyli program Energia Plus. Dzięki temu programowi miliony Polaków obniżą swoje rachunki za energię, stając się zarazem producentami i konsumentami – stwierdził Jarosław Gowin w trakcie konwencji Porozumienia.

– [Program] jest szansą dla każdego obywatela, przesiębiorstwa, samorządu. Szansa by stać się aktywną częścią rzeczywistej zmiany, wielkiego projektu, który pozwoli dbać o środowisko, a jednocześnie zaoszczędzić realne środki w kieszeni każdego Polaka – dodał.

Gowin: Wolność to przede wszystkim znoszenie barier nadmiernej biurokracji. Wolność to ułatwienia w działalności gospodarczej. Pora uwolnić energię miast

Wolność to przede wszystkim znoszenie barier nadmiernej biurokracji. Wolność to ułatwienia w działalności gospodarczej, to nowa przestrzeń dla innowacji, to szersza autonomia uczelni i instytutów naukowych. Wolność to wreszcie uwolnienie polskich przedsiębiorców, którzy tworzą energię małych, średnich i dużych miast. Spotkaliśmy po to, żeby głośno powiedzieć: Pora uwolnić energię miast” – mówił na konwencji Porozumienia, Jarosław Gowin.

Gowin: To w miastach tkwi energia, którą chcemy wyzwolić

– Dążymy do kolejnych zwycięstw, nie dla siebie. Dążymy do tych zwycięstw dla Polski, bo Polska zasługuje na mądry rząd, na ludzi którzy politykę traktuję w kategoriach służby. Droga do tych zwycięstw prowadzi przez jedność, ale równocześnie siłą naszego obozu jest wewnętrzny pluralizm i dzisiaj chcę przedstawić propozycje, które zostaną – wierzę w to głęboko – umieszone na sztandarach całej Zjednoczonej Prawicy i przekonają do nas nowe grupy wyborców, przede wszystkim wyborców z dużych, średnich i małych miast, bo to w miastach tkwi energia, którą chcemy wyzwolić – stwierdził Jarosław Gowin w trakcie konwencji Porozumienia.

Gowin: Nie popadamy w triumfalizm

– Za nami trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy. Trzy lata dobre dla Polski. Trzy lata działania najpierw gabinetu Beaty Szydło, potem gabinetu Mateusza Morawieckiego. Trzy alta przywództwa prezesa Kaczyńskiego, któremu życzymy, żeby jak najszybciej pokonał wirus. Te trzy lata wymagają uczciwego bilansu. Rekordowe w UE tempo wzrostu gospodarczego, rekordowo niskie po 189 roku bezrobocie, rekordowo niski deficyt budżetowy, rekordowo wysokie zadowolenia Polaków z życia i rekordowo wysokie poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie te rekordy są przede wszystkim zasługą milionów Polaków, którym jeszcze raz chcę podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli nas w 2015 roku. Ale te reformy i rekordy nie byłyby możliwe bez rządu Zjednoczonej Prawicy. Nie popadamy w triumfalizm. Wiemy, że popełniamy błędy, że musimy wystrzegać się arogancji i chciwości. Wiemy, że potrzebujemy świeżych impulsów w niektórych obszarach mądrych korekt, nowej wizji programowej. To będzie wspólna wizja programowa ZP. Pokażemy ją za kilka tygodni. Pewnie będziemy ją przedstawiać sukcesywnie – stwierdził Jarosław Gowin w trakcie konwencji Porozumienia.

300polityka.pl