NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU
POJAWIŁA SIĘ NIETYPOWA
INSTALACJA. PRZEDSTAWIA
JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

02.07.2017

Na razie nie wiadomo, kto jest autorem tego „dzieła”.

Fot. WawaLove.pl

Fot. WawaLove.pl

W stolicy pojawiła się nietypowa instalacja. Tuż przy pomniku prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał posąg… Jarosława Kaczyńskiego.

Czerwony posążek przedstawiający prezesa Prawa i Sprawiedliwości został zainstalowany przy Krakowskim Przedmieściu na przedłużeniu ulicy Królewskiej na placyku przed kościołem Wizytek.

Posąg powstał tuż przy pomniku Stefana Wyszyńskiego, który ukazuje zamyślonego prymasa w uroczystym stroju liturgicznym siedzącą na arcybiskupim tronie. U stópduchownego znajduje się obszerna płyta, na lub wokół której warszawiacy często składają kwiaty i ustawiają znicze. 

Jak informuje czytelnik WawaLove.pl, który przesłał fotografie posągu Kaczyńskiego, instalacja została wbetonowana do podłoża. Na razie nie wiadomo, kto jest autorem „dzieła” oraz to, komu udało się zamontować instalacje na Krakowskim Przedmieściu.

Reporterka WawaLove.pl skontaktowała się z stołeczną Strażą Miejską z pytaniem, czy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. Jak udało nam sie dowiedzieć, nikt nie poinformował strażników o pojawieniu się instalacji na Krakowskim Przedmieściu. – Potraktowaliśmy Pani telefon jak zgłoszenie. Straż Miejska podjęła działania – powiedziała WawaLove.pl Katarzyna Dobrowolska z referatu prasowego.

Przeczytajcie również: Cała Platforma klaszcze. Wtedy kamera kieruje się na Gronkiewicz-Waltz

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
autor: kpietrzak

wawalove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s