Prawo Morawieckiego – puścić z torbami

W rządzie PiS obowiązuje już prawo Gowina, które z grubsza polega na tym, że publicznie puszcza się farbę, a następnie wyplątuje się z tego, lecz farba jest jeszcze bardziej paskudna, bo zaprzeczając brnie się w kłamstwo. Gowin wygłasza coś ex katedra, a później siebie dementuje. Tak jest z Polexitem, który będzie konsekwencją niestosowania się do prawa europejskiego, do wyroku Trybunału Sprawiedliwosci Unii Europejskiej, o którym Gowin powiedział, że jeżeli będzie niekorzystny dla rządu PiS, to po prostu rząd zignoruje orzeczenie TSUE.

Bardziej skomplikowane jest prawo Morawieckiego, które da się opisać na przykładach, jeden z takich przykładów dotyczy okresu, gdy Mateusz Morawiecki był prezesem Banku Zachodniego WBK (Santander). W nim wykuwał prawo Morawieckiego, polega ono na tym, że klientowi wciska się pożyczki np. we frankach szwajcarskich, których oprocentowanie gwałtownie rośnie z powodu zmiany kursu. Pożyczkobiorcy nie są w stanie spłacać długu i bywa, że popełniają samobójstwo, jak to się stało z mężem pani Barbary Husiew, która publicznie nazwała Morawieckiego kłamcą i banksterem.

Jest to bardzo delikatnie powiedziane, bo gdyby Morawiecki był rzeczywiście chrześcijaninem, to zasuwałby na kolanach w pielgrzymce do Santiago de Composteli i zniknął z życia publicznego na zawsze, w ten sposób się rechrystianizując. Ale on będzie wciskał Polakom inny kit, inne franki szwajcarskie.

Morawiecki chce wszystkim Polaków wcisnąć Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). O tych najnowszych „frankach szwajcarskich” powiedzą więcej fachowcy, ale już z daleka zalatuje od nich bardzo, ale to bardzo nieprzyjemnie. Waniajet pogłębionym prawem Morawieckiego.

Od lipca przyszłego roku wszyscy pracujący mają z pensji wpłacać przynajmniej 60 zł (w zależności od wysokości pensji) na PPK, które to pieniądze będą służyły do wyższej emerytury. Piszę o tym z grubsza. W komunikacie Ministerstwa Finansów napisano, iż jest to program dobrowolny, co jest kłamstwem, bo pracodawcy będą mieli obowiązek wpłat, które w przeciągu 10 lat mają osiągnąć wysokość 35 mld zł.

Uśmieliście się? Tak! To kolejny podatek, bo ten kapitał gromadzony przez fachowe instytucje będzie nadzorowany przez państwo. Czyli Morawiecki zamyśla, że będzie można zrobić z nim tak, jak z Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP), z którego bezprawnie rząd wyda 4,6 mld zł. Jest to złodziejstwo państwa z prywatnej kieszeni asekuracyjnej.

Kasa państwa została przez rząd pisowskich wydrenowana i na siłę Morawiecki szuka szmalu do kolejnych populistycznych rozdawnictw, a oprócz tego widać, iż nie zamierzają oddać władzy przez co najmniej 10 lat, w tym czasie Polska wypadnie z Unii Europejskiej i będą mogli sobie uprawiać zamordyzm nas nas wszystkich.

Prawo Morawieckiego wykute na kredytach frankowych zatem rozszerzone ma zostać na wszystkich Polaków. Wcześniej skończyło się samobójstwem Husiewa, a teraz może dotknąć wszystkich Polaków.

Nalezy więc dla naszego bezpieczeństwa póki jeswzcze czas wysłać Morawieckiego na pielgrzymkę do Composteli, aby rechrystianizował. Przez 10 lat obróci z 10 razy, bo inaczej ten czlowiek puści nas z torbami – i to przed upływem 10 lat.

 

 

Pracownicze Plany Kapitałowe już za niespełna rok. Rząd przyjął projekt ustawy

Mikołaj Fidziński 28.08.2018

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23834360,pracownicze-plany-kapitalowe-juz-za-niespelna-rok-rzad-przyjal.html#Z_MT2

Rząd zabierze składki z funduszu pracowniczych świadczeń gwarantowanych

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rzad-zabierze-srodki-z-funduszu-gwarantowanych-swiadczen-pracowniczych/k79s26r

Prezes BZ WBK o kredytach frankowych

https://www.pb.pl/prezes-bz-wbk-o-kredytach-frankowych-733743

Zignorujemy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE? Ekspert wyjaśnia sytuację Polski. „Jest poważna”

Łukasz Rogojsz 28.08.201

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23832999,zignorujemy-wyrok-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-sytuacja-powazna.html#Z_MT

Słowa Gowina to balon próbny rządu PiS? „Jeżeli pójdziemy w tym kierunku, to jesteśmy poza UE”

oprac. DZak, 2

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23832901,komentatorzy-w-tok-fm-rozmawia-jan-wrobel.html#Z_Czolka3Img

Kłamca i bankster – o premierze Morawieckim klientka BZ WBK

https://koduj24.pl/klamca-i-bankster-o-premierze-morawieckim-klientka-bz-wbk/

PiS likwiduje OFE. Gdzie trafią pieniądze z funduszu?

Palmy bis z PiS
Rząd PiS podjął ostateczną decyzję o likwidacji OFE.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1667978,1,pis-likwiduje-ofe-gdzie-trafia-pieniadze-z-funduszu.read

Prawo Gowina: sam mówię i sam dementuję to, co powiedziałem

https://oko.press/prawo-gowina-sam-mowie-i-sam-dementuje-to-co-powiedzialem/