Konstytucja jest wrogiem publicznym Morawieckiego

Arcybiskup Wacław Depo ogłosił, że ponad Konstytucję stawia Ewangelię. Podobny pogląd, acz innymi słowy wyraziła prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, dla której koszulki z napisem „Konstytucja” na krzyżach, które pojawiły na demonstracjach, naruszają uczucia religijne.

Władza PiS ukrzyżowała konstytucję, którą następnie złożona została przez nich do grobu. A my na polskiej Golgocie demokracji, wyrażamy nadzieję, że zmartwychwstanie za pomocą kartki wyborczej.

Konstytucja w kraju stała się dla władzy przekleństwem, wrogiem publicznym. Powoduje do tego stopnia wzmożenie, że władza ściga Polki i Polaków za ubieranie pomników w koszulki z napisem tego najbardziej popularnego obecnie słowa, a nawet dochodzi do sytuacji, iż podlizujący się władzy a nie reprezentujący aparatu partyjno-państwowego, nie chcą narażać jej na kontakt z ich przekleństwem, z ich wrogiem publicznym, z ofiarą ich egzekucji.

W Puławach restaurator Grzegorz Szostak w swojej niewielkiej restauracji na drzwiach wywiesił plakat z napisem Konstytucja. Do tego miasta miał przjechać jeden z wrogów Konstytucji – nawet swego czasu sprecyzował na czym to miałoby polegać: ponad prawem jest naród – premier Mateusz Morawiecki. Więc rozpoczęto naciski na restauratora, aby nie drażnił władzy słowem dla nich wrogim, aby plakat zdjął z drzwi.

Wszak dla Morawieckiego, jak i dla prezesa Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy Konstytucją jest inna książeczka, statut ich partii. Obecny prezydent nawet chciał z tego powodu ogłosić referendum konstytucyjne, które w istocie byłoby referendum nad statutem PiS.

Obecna władza ukrzyżowała Konstytucję, ale to spowodowało powstanie nowych uczuć – uczuć konstytucyjnych, o których jeszcze niedawno nie wiedzieliśmy, że są istnieją, że nawet są możliwe.

Uczucia konstytucyjne sa złożone z takich składników, jak: pielęgnowanie wolności, uwielbienie dla demokracji i przestrzeganie zasad równości wszystkich wobec prawa.

I gdy taki facet od rechrystianizacji jak Morawiecki napotyka na swojej drodze wyznawców uczuć konstytucyjnych dostaje wścieklizny, wodowstrętu, konstytucjowstrętu. Niestety Morawieccy, Kaczyńscy, Dudowie nie mają wpływu na to, że Konstytucja zmartwychwstanie, a oni skończą jak Annasz, Kajfasz i Piłat, bo są ich wcieleniem na polskiej ziemi w XXI wieku.

 

 

Koalicja lewicy? SLD: Wchodzimy w to! Biedroń: Jest potencjał. Razem: Z SLD nie ma mowy!

https://oko.press/koalicja-lewicy-sld-wchodzimy-w-to-biedron-jest-potencjal-razem-z-sld-nie-ma-mowy/

Przyjeżdża premier, więc plakat z „Konstytucją” ma zniknąć? Taki telefon dostała żona restauratora

Anna Gmiterek-Zabłocka, TOK FM, 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23812296,przyjezdza-premier-wiec-plakat-z-konstytucja-ma-zniknac.html

Wielka Koalicja Anty-PiS. Demokratyczne marzenie z dużym poparciem [sondaż]

https://oko.press/wielka-koalicja-anty-pis-demokratyczne-marzenie-z-duzym-poparciem-sondaz/

Prezes Julia Przyłębska jest niczym „Miś z okienka”

Odmawia ocen innym, ale sama nie ma żadnych hamulców przed ich wystawianiem. Przestrzega przed wyrażaniem światopoglądu, ale sama się z nim nie kryje. Sędzia Julia Przyłębska, niczym „Miś z okienka”, opowiada bajki w TVP Info.

https://opinie.wp.pl/prezes-julia-przylebska-jest-niczym-mis-z-okienka-6287107248031361a

Konstytucja ponad prawem drogowym. Ważny wyrok ws. demonstracji

„Obwinieni to nie intruzi, którzy przyszli pod Sejm przeszkadzać organom państwa. Ich działanie było pożyteczne, wynikało z wrażliwości społecznej, troski o dobro państwa” – podsumował sędzia Biliński.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1761106,1,konstytucja-ponad-prawem-drogowym-wazny-wyrok-ws-demonstracji.read

Jażdżewski: Lewica Bolesławem Piaseckim PiS-u? Lewicowi wyborcy są mądrzejsi od lewicowych publicystów

Leszek Jażdżewski 22.08.2018

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,23812133,jazdzewski-lewica-boleslawem-piaseckim-pis-u-lewicowi-wyborcy.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96