Kaczyński zaprasza kandydatów PiS na marsz 13 grudnia. „Rządzący chcą zahamować zmiany wszystkimi dostępnymi narzędziami”

Geb, PAP, 02.12.2014
Jarosław Kaczyński podczas głosowaniaJarosław Kaczyński podczas głosowania (Fot. Adam Stpień / Agencja Gazeta)

– Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo – takimi słowami Jarosław Kaczyński zaprosił w specjalnym liście kandydatów PiS na organizowany 13 grudnia w Warszawie marsz. Pismo skierował do tych, którzy brali udział wyborach samorządowych, czyli do około 30 tys. kandydatów.
„13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, nie może zabraknąć żadnego z Was” – pisze Kaczyński. Przemarsz, do którego nawołuje prezes, organizowany jest w związku z wysuwanymi przez PiS oskarżeniami o „sfałszowanie” wyborów.Apel do polityków PiS

Prezes PiS podkreślił, że zakończone w ostatnią niedzielę wybory samorządowe „dawały nadzieję na zmianę sytuacji w naszym kraju”.

„Wybory są świętem demokracji. Te wybory byłyby dla nas, dla Polski wielkim świętem, gdyby nie skandaliczne okoliczności, które im towarzyszyły. Dlatego zapraszam Was 13 grudnia 2014 roku do Warszawy. Nie możemy pozwolić, żeby władza PO-PSL dalej niszczyła nasze państwo i jego instytucje, manipulowała, ograniczała wolność słowa i prawa opozycji, godziła w podstawy demokracji” – napisał Kaczyński w liście.

„Polska was potrzebuje”

Kaczyński zwrócił się w liście do kandydatów PiS: „Uczestniczycie w walce o lepszą przyszłość kraju i ufam, że nie poddacie się w pół drogi. Bez względu na to, jaki wynik osiągnęliście, Polska was potrzebuje. Znaleźliście się na listach Prawa i Sprawiedliwości, bo można wam zaufać, jesteście patriotami i macie odpowiednie kompetencje, żeby pracować dla Polski” – zapewnia.

Prezes PiS przekonuje przy tym, że „nadchodzi czas na zmianę”. „Weźmy razem udział w obywatelskim proteście, który będzie ten zwrot przybliżać” – zaprasza w liście.

13 grudnia pochód obywatelski

Według niego „ekipa rządząca chce zahamować nadchodzące zmiany, używając do tego wszystkich dostępnych narzędzi”. „Nie możemy się poddać, jesteśmy silnym Narodem, jesteśmy dumnymi Obywatelami, jesteśmy wolnymi Polakami. Już nie raz udowodniliśmy, że potrafimy się jednoczyć w tych przełomowych momentach. Dlatego 13 grudnia, gdy przez ulice Warszawy przejdzie pochód obywatelski, wtedy nie może zabraknąć żadnego z Was” – podkreślił Kaczyński.

„Polacy muszą odzyskać wiarę w to, że dobra zmiana jest możliwa. Wierzę, że tego dnia będziemy razem w Warszawie” – pisze w liście.

„Sfałszowane wybory”

13 grudnia PiS organizuje w Warszawie demonstrację. – Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało, i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona – zapowiadał kilkanaście dni temu Kaczyński.

W ubiegłym tygodniu kilkakrotnie powtarzał, że wybory samorządowe zostały „sfałszowane”. – Wybory zostały sfałszowane. Trzeba tylko ustalić dokładnie, w jakim zakresie i kto bezpośrednio za to odpowiada, bo kto jest profitentem, widać gołym okiem. (…) Doszło do takiej sytuacji, która w gruncie rzeczy jest zmianą ustroju, bo państwo, gdzie fałszuje się wybory, nie jest już państwem demokratycznym – twierdził.

– To początek drogi – mówiąc najkrócej – na Wschód, w sensie politycznym – mówił Kaczyński w ubiegły wtorek w Radiu Maryja.

TOK FM

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s