Mastalerek: Po raz czwarty powtarzam… Kaczyński zawiesił posłów, a Nowak wciąż jest w PO

osi, 07.11.2014
Marcin MastalerekMarcin Mastalerek (TOMASZ STAŃCZAK / AG)

– Proszę zwrócić uwagę, jaka jest różnica w zachowaniu prezesa Kaczyńskiego i Tuska. Nowak wciąż jest w klubie PO, Kaczyński od razu zawiesił w prawach członków trzech posłów – powiedział w TVP Info Marcin Mastalerek, tymczasowy rzecznik PiS. Odniósł się tym samym do zawieszenia Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego w prawach członka PiS.
Mastalerek porównywał sprawę zawieszenia posłów PiS do kwestii związanych z tzw. taśmami „Wprost” kilkakrotnie. Jak sam stwierdził w pewnym momencie programu „Dziś wieczorem”, co najmniej cztery razy. – 32 tys. naszych kandydatów walczą dziś w kampanii samorządowej. Niemożliwe, by teraz zebrał się sąd partyjny czy też zapadały decyzje rzecznika dyscypliny. Dziś jedyną możliwością było zawieszenie trzech parlamentarzystów i na tym sprawa jest zamknięta – powiedział Mastalerek.

„Uśmiecham się, gdy widzę Sikorskiego…”

Jego wypowiedzi dotyczyły kontrowersji związanych ze służbową podróżą do Madrytu posłów Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego oraz Adama Rogackiego, w związku z którą zostali zawieszeni.

 

– Uśmiecham się, kiedy widzę marszałka Sikorskiego próbującego rozliczać parlamentarzystów PiS. On sam zapomniał o tym, że podatnicy płacili po 1,5 tys. zł za jego kolacje i obiady. Wprawdzie pod presją zapłacił za jeden z nich, ale media podawały, że było ich znacznie więcej. Po ujawnieniu „taśm prawdy” awansował, a nie został ukarany. Stał się drugą osobą w państwie. Sławomirowi Nowakowi też włos z politycznej głowy nie spadł – mówił Mastalerek zastępujący Hofmana na stanowisku rzecznika PiS. – Wybryki PO były duże gorsze – dodał.

„Inna wersja wydarzeń”

– Z oświadczeń kolegów wiemy, że ich wersja wydarzeń w związku z podróżą do Madrytu jest zupełnie inna niż przedstawiana w mediach. Oni zapewniają, że pieniądze oddali od razu po powrocie – przytoczył tłumaczenia posłów PiS polityk. Odniósł się też do trwającej kampanii przed wyborami samorządowymi. – W tej kampanii będziemy mówili o bardzo wysokich standardach w PiS, o których świadczy zawieszenie naszych kolegów. To nas odróżnia od PO – powiedział.

– Nigdy nie ekscytowałem się sondażami – tak zaś skomentował wyniki sondażu przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie TVP. Według badania PO cieszy się 32-procentowym poparciem w nadchodzących wyborach samorządowych, PiS może liczyć na 27 proc. – Podobnie było z wyborami uzupełniającymi do Senatu, kiedy wieszczono nam porażkę, a odnieśliśmy sukces – dodał Mastalerek.

– Liczymy na zwycięstwo 16 listopada. Nie chcemy dzielić Polski na część A i B. Głos w Szczecinie i Świnoujściu jest dla nas tak samo ważny jak w Rzeszowie czy Jaśle. Mamy czas na to, by przekonać Polaków, że to w PiS jest samorząd, a PO to partyjniactwo. Chcemy wygrać we wszystkich sejmikach wojewódzkich – zapowiedział tymczasowy rzecznik PiS.

gazeta.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s