Kaczyński o szczycie klimatycznym: „Potrzebne było weto. Wiarygodność Ewy Kopacz zerowa”

karslo, 29.10.2014
Jarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński (Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)

– Wiarygodność pani premier jest równa zeru. W ciągu miesiąca łamie słowo dane w expose – powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że jedynym wyjściem na unijnym szczycie klimatycznym było weto.
Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej oświadczył, że wiarygodność pani premier, w kontekście polityki klimatycznej, jest zerowa. Przywołał fragment expose premier Ewa Kopacz sprzed miesiąca: „Rząd nie zgodzi się na zapisy oznaczające dodatkowe koszty dla naszej gospodarki oraz wyższe ceny energii dla konsumentów”.

Kaczyński: „Trzeba zmienić wszystko: państwo i sposób rządzenia”

– Koszty wyraźnie wzrosną – skomentował prezes Kaczyński. – Wszelkiego rodzaju ulgi mogą zmniejszyć ten koszt o 25%, ale nadal będzie duży. Rozwiązanie jest skomplikowane. Jedynym wyjściem było weto – dodał. Prezes Jarosław Kaczyński dodał, że wkrótce przedsiębiorcy, którzy obecnie płacą za energię 4 tys. zł miesięcznie, będą płacić 8 tys.

 

– Jeśli przejmiemy władzę, to tę sprawę przejmiemy i będziemy walczyć w tej sprawie – dodał. Podkreślił, że w innym wypadku nasza gospodarka będzie poważnie obciążona, a stopa życiowa będzie obniżana, „a inni na tym skorzystają”. – Trzeba zmienić wszystko: państwo i sposób rządzenia – podsumował.

Naimski: „Modernizacja to jak produkcja syrenki ze złotymi klamkami”

– Skutki wprowadzenia drugiego pakietu klimatycznego będą dramatyczne dla polskiej gospodarki – wtórował mu były wiceminister gospodarki Piotr Naimski. – Po 2020 roku dodatkowe koszty wytwarzania energii w Polsce będą rzędu 25-30 miliardów rocznie – dodał. Podkreślił, że są to tylko szacunki, bo ceny emisji CO2 będą ustalane przez Komisję Europejską.

Naimski zwrócił też uwagę na możliwość darmowych uprawnień dla przedsiębiorstw i ulg finansowych z części emitowanego CO2 w zamian za modernizację przedsiębiorstw.

– W rezultacie bardzo nowoczesna elektrownia w Rybniku oparta na węglu nie powstaje. Modernizuje się starą elektrownię. Nie ma w tym sensu. Będziemy produkować starą syrenkę ze złotymi klamkami i alufelgami, a koszty będą o 100% większe – podsumował.

Kaczyński: Sawicki musi odejść

Prezes PiS odniósł się również do sprawy wniosku SLD o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego za złe prowadzenie polityki rolnej, o czym pisaliśmy.

– Poprzemy ten wniosek. Nie mamy wątpliwości, że Sawicki powinien odejść – skomentował Kaczyński. Dodał również, że „zasady odpowiedzialności politycznej w tym rządzie nie działają”.

tokfm.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s