STAN GRY: SE: PO roztoczyła parasol nad VAT-owską mafią, GW o sukcesie debaty Legii i 300, Jaki: 2 tura to nowe otwarcie

— SEJM NIE WYBRAŁ UMIARKOWANEJ KANDYDATKI PIS NA RPD.  ZABRAKŁO 4 GŁOSÓW.

— JAKI I MARIUSZ KAMIŃSKI ZA ODRZUCENIEM PROJEKTU ANTYSZCZEPIONKOWCÓW W 1 CZYTANIU – 300LIVEhttp://300polityka.pl/live/2018/10/04

— GW O SUKCESIE DEBATY 300POLITYKI I LEGII WARSZAWA – jak pisze Piotr Wesołowicz: “To sukces organizatorów, czyli Legii i serwisu 300polityka. W tegorocznej kampanii jeszcze nikomu nie udało się zaprosić do jednego stołu aż tylu kandydatów. Wyborcy mogą być wdzięczni jeszcze z jednego powodu: przebieg debaty obnażył ich druzgocącą niewiedzę na temat realiów warszawskiego sportu. Nikomu nie udała się sztuka, by nie palnąć choćby jednego kompromitującego zdania”.

— GW O MORZU POPULIZMU: “Jacek Wojciechowicz (niezależny) merytorycznie podszedł do możliwości odbudowy Skry. Utonęły one jednak w morzu populizmu, którego wszyscy kandydaci powinni się wstydzić. Z debaty zwycięsko wyszła jedynie Legia. Udało jej się wywrzeć presję na politykach i pokazać, jaki ma wobec nich interes. A także sprawić wrażenie, że prócz niej nie ma w Warszawie żadnego innego profesjonalnego klubu”.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23999864,wybory-samorzadowe-po-debacie-wiedza-z-demotywatorow-czyli.html

— SE: PLATFORMA ROZTOCZYŁA PARASOL NAD VAT-OWSKĄ MAFIĄ: “Ujawniamy! „Super Express” dotarł do pisma wysokich rangą urzędników resortu finansów z 4 marca 2015 roku, z którego wynika, że ówczesny szef ministerstwa Mateusz Szczurek (43 l.) nie widział podstaw do przeprowadzenia zmian w prawie, które pozwoliłyby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT! – Robiono skrajnie niewiele w sprawie walki z wyłudzeniami VAT. Luka podatkowa była liczona wtedy rocznie w dziesiątkach miliardów złotych. Jak podał ostatnio resort finansów za firmą PwC, w ciągu 8 lat ta dziura wyniosła co najmniej 262 miliardy złotych”.
https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/super-express-ujawnia-po-nie-chciala-walczyc-z-vat-owska-mafia-aa-Da93-LgWD-m4bj.html

— DRUGA TURA TO NOWE OTWARCIE – PATRYK JAKI W ONECIE: “wyniki pierwszej tury dają nowe otwarcie. Sprawiają, że jest przegrupowanie, ludzie sprawdzają, co się dzieje i co mają dalej robić. Dzisiaj dla naszego sztabu jest istotny wynik pierwszej tury, a co będzie w drugiej – zobaczymy. Teraz najważniejsza jest tendencja, a ta jest dla mnie korzystna, w każdym badaniu, w każdej sondażowni”.

— JAKI MÓWI, ŻE MA PRZEPRACOWANE TYLE NADGODZIN, ŻE NIE MUSI SIĘ TŁUMACZYĆ Z PÓŁGODZINNYCH KONFERENCJI PRASOWYCH: “Proszę mi uwierzyć, że ja w Ministerstwie Sprawiedliwości mam przepracowanych tyle nadgodzin, że naprawdę nikomu nie muszę się tłumaczyć z tego, że na pół godziny wyjdę na konferencję prasową. Poza tym większość konferencji mam przed pracą, a większość spotkań otwartych z mieszkańcami po pracy”.

— JAKI O SOKU Z BURAKA I NIELEGALNYM FINANSOWANIU KAMPANII PRZECIW NIEMU: “Oni kłamią na nasz temat, a my nie. Wystarczy sobie wejść na internetowy profil „Sok z Buraka”, jak wiele wskazuje – prowadzony przez ludzi PO i tam właściwie codziennie jest kłamstwo o nas. Codziennie. I to jeszcze finansowana ze środków, nieklasyfikowanych w kampanii, co jest przestępstwem. Dlatego sprawa jest w prokuraturze. Ja rozumiem, że kampania jest ostra, ale jest różnica pomiędzy tym, że ktoś mnie ostro atakuje, bo coś powiedziałem , a czym innym jest, jeżeli ktoś kłamie, że ja dokleiłem do swego zdjęcia labradora. Kilka dni temu wyczytałem na wspomnianym profilu, że to profesor Lech Kaczyński jest odpowiedzialny za śmierć Jolanty Brzeskiej, mimo że do jej śmierci doszło już po katastrofie smoleńskiej. Oprócz imienia i nazwiska Lecha Kaczyńskiego nic tam nie było prawdą. I jeszcze jest dodane, że winny jest Jaki, który za tę kamienicę zdobył dodatkowe pieniądze. Ordynarny ściek kłamstw i pomówień. Każdy, kto podaje dalej wpisy z „Soku z Buraka”, jest na poziomie tego ścieku”.
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/wybory-samorzadowe-2018-patryk-jaki-w-rozmowie-z-onetem/g3bg00t

— FAKT NA JEDYNCE: DWIE TWARZE MORAWIECKIEGO.

— CZY W PUBLIKACJI ONETU CHODZIŁO O SKŁÓCENIE DOBREJ ZMIANY? – JACEK KARNOWSKI: “Czy w tym wszystkim nie chodzi przede wszystkim o skłócenie ekipy Dobrej Zmiany? O zasianie wzajemnych podejrzeń, uruchomienie spiskowych spekulacji i spirali mniej lub bardziej dyskretnych ciosów? Skoro nie daje się pokonać obozu rządzącego w otwartym boju, to może trzeba spróbować od środka? Sądzę, że to dość prawdopodobny scenariusz. Scenariusz, na który politycy Zjednoczonej Prawicy mogą odpowiedzieć tylko jednością i solidarnością”.

— PREMIER TROCHĘ OBRYWA, ALE NIE SĄ TO SPRAWY, KTÓRE MOGĄ SIE NA DŁUGO PRZYLEPIĆ – DALEJ KARNOWSKI: “I jeszcze słowo o taśmach: niewielu ludzi wyszłoby z nagrania w restauracji bez szwanku. Premier też trochę obrywa, ale zauważmy, nie są to sprawy, które mogą się do niego na długo przylepić. To nie są cytaty kompromitujące czy śmiertelne, one szybko przeminą. Także dlatego, że taśmy miały moc tak wybuchową w konkretnym kontekście: zapłonęły, bo Platforma swoją antyspołeczną polityką sama rozlała benzynę. Dziś nie bardzo ma co płonąć. Elektorat Platformy uważa posiłki w drogich restauracjach raczej za obiekt aspiracji i powód do dumy niż wstydu, a z kolei wyborcy PiS wiedzą, że skoro – w dużej mierze dzięki premierowi – znalazły się dziesiątki miliardów na programy społeczne, to znaczy, że nie jest to polityk, który gardziłby rodakami i państwem polskim. A to właśnie pogarda do „tubylców” bijąca z rozmów polityków Platformy była gwoździem do ich wyborczej trumny”.
https://wpolityce.pl/m/polityka/414940-w-sprawie-tasmy-premiera-chodzi-o-sklocenie-dobrej-zmiany

— LUDWIK DORN NA POLITYKA.PL O TAŚMACH: “Poza tymi pytaniami można sobie w sposób zdroworozsądkowy spekulować, czy nieformalny dostęp do nagrań rozmów Mateusza Morawieckiego z „Sowy i Przyjaciół” nie był czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu zaufania do niego czynnika kierowniczego PiS, który znany jest z tego, że nikomu nie ufa, a tu nagle robi premierem kogoś, z kim koni nie kradł i beczki soli nie zjadł.

— DORN PUBLIKUJE KOMENTARZ, KTÓRY PRZYPADŁ MU DO GUSTU:

„Czy dobra to zmiana, czy raczej potworna:

–  Won Wosiu! – rzec, witając Dorna?”

https://dorn.blog.polityka.pl/2018/10/03/morawiecki-poszlaki-pytania/?nocheck=1

— MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI O WIZERUNKOWYM KRYZYSIE PREMIERA: KIEDY BYŁ SOBĄ? – pisze w RZ: “Jednak dla Morawieckiego to poważny kłopot. A właściwie dla jego wiarygodności. Premier wyrósł bowiem na jednego z najważniejszych liderów prawicy przez ostrą krytykę postkomunizmu, wypaczeń III RP i działań poprzedników w szczególności. Nagrania pokazują jednak, że wśród elit III RP, której wiele razy zarzucał demoralizację, sam czuł się doskonale. I tu pojawia się pytanie o wiarygodność szefa rządu. Już kiedyś pytałem, kiedy premier jest sobą: gdy walczy o umiarkowany elektorat czy wówczas, gdy mówi radykalne tezy miłe dla ucha radykalnego pisowskiego wyborcy. Teraz dochodzi kolejne pytanie: kiedy premier był sobą, czy gdy w czasach rządów PO przebywał wśród ówczesnych elit, czy dziś, gdy zarzuca im wszystko, co najgorsze. Ten wizerunkowy kryzys jest problemem nie tylko dla szefa rządu, ale i dla całego obozu dobrej zmiany. Morawiecki stał się twarzą kampanii wyborczej PiS w wyborach samorządowych. Jego dzisiejsze problemy mogą rzutować na cały wynik PiS, szczególnie wśród wyborców umiarkowanych”.
https://www.rp.pl/Analizy/181009723-Nagranie-z-Morawieckim-Logika-juz-sie-nie-liczy.html&template=restricted

— SŁAWOMIR NEUMANN ZAPYTANY PRZEZ KAMILĘ TERPIAŁ O BIEDRONIA MÓWI O TOPMODELOWYCH PROJEKTACH POLITYCZNYCH: “Są ludzie, którzy wierzą w projekty facebookowo-topmodelowe, uważają, że to jest nowa siła i nowa jakość; są ludzie, którzy wierzą, że porwą tych, którzy nigdy nie chodzili na wybory; są także ludzie, którzy twardo stąpają po ziemi i wiedzą, że aby wygrać z PiS-em, trzeba zbudować szeroką koalicję, która postawi tamę niszczeniu państwa”.
https://wiadomo.co/slawomir-neumann-byc-moze-to-ziobro-trzyma-morawieckiego-za-gardlo/

— TOMASZ PIETRYGA O GOTOWOŚCI PIS DO STARCIA Z BRUKSELĄ I OCZEKIWANIU NA PRZYJAŹNIEJSZY PARLAMENT EUROPEJSKI – pisze w RZ: “Politycy PiS wydają się gotowi do pójścia na zwarcie z Brukselą i z TSUE na osiem miesięcy przed wyborami do europarlamentu. Zapewne liczą na to, że późną wiosną układ sił w UE diametralnie się zmieni”.
https://www.rp.pl/Opinie/310039941-PiS-gotowy-na-zwarcie-z-Bruksela—komentuje-Tomasz-Pietryga.html

— URODZINY: Krzysztof Czabański kończy 70 lat, Zbigniew Rynasiewicz kończy 55, Domicela Kopaczewska 60, Zbigniew Janowski, Jan Tombiński.

300polityka.pl