Europa zaniepokojona demontażem demokracji w Polsce >>>

PMM: Dziękujemy dziennikarzom, którzy są z nami. Relacjonują nasze spotkania, weryfikują, są z nami często przez wiele, wiele kilometrów

– Jeżdżą tutaj za nami i wykonują piękną pracę. Dziękujemy dziennikarzom, którzy są z nami, jeżdżą od miejsca do miejsca. Może oni też już czasami chcą być z nami. Oni relacjonują nasze spotkania, weryfikują, są z nami często przez wiele, wiele kilometrów. Jeżdżą z nami, bardzo im za to dziękuję. Bardzo Wam za to dziękuję. Bardzo się cieszę, że jesteście z nami – mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Poznaniu.

PMM: Chcemy zmieniać Polskę i widzimy, ile już udało się zrobić przez te niemal 3 lata

– Jesteśmy tutaj, bo chcemy zmieniać Polskę i widzimy, ile już udało się zrobić przez te niemal 3 lata, w tak krótkim czasie, kiedy nikt się nie spodziewał, że naprawdę nam się to powiedzie. Możemy przez kolejne 3 lata równie wiele zmienić na lepsze – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Poznaniu.

PMM o opłatach za autostrady: To gospodarność naszych poprzedników. Polacy płacą drożej niż Włosi, Francuzi, oczywiście nie mówiąc o Niemcach

– Autostrady wschód-zachód są bardzo potrzebne. O jednej chce też coś powiedzieć. O tej waszej, wielkopolskiej. Ile kosztuje przejazd z Nowego Tomyśla do Konina? 60 zł. Jeszcze w 2004 czy 2005 roku, kilkanaście lat temu, trzydzieści parę złotych, pamiętam. Dzisiaj to jest niemal dwa razy więcej. A2, dwa razy więcej mamy płacić. To jest gospodarność naszych poprzedników. W taki sposób budowane autostrady, że Polacy płacą, tutaj muszę powiedzieć, że jesteśmy na pierwszym miejscu w rankingu europejskim, drożej niż Włosi, Francuzi, oczywiście nie mówiąc o Niemcach – mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Poznaniu.

PMM: Wierzę w nasze zwycięstwo

– Nasi konkurenci polityczni będą robić wszystko, żeby nasze zwycięstwo zminimalizować, zdeprecjonować, ale wierzę w nasze zwycięstwo, że ono będzie wielkie, że zmiecie nieuczciwość, że doprowadzi do wielkiej zmiany – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Poznaniu.

PMM: Poznań potrzebuje dobrego bauera

– Poznań nie potrzebuje tych afer fakturowych, tych afer lobbingowych, o których tutaj słyszałem. Poznań potrzebuje, jak to się u was mówi, dobrego bauera. Takim dobrym bauerem, tak, ja znam wiele tutaj poznańskich, różnych słów i wielkopolskich, bo sam w Poznaniu przez 10 lat bardzo często bywałem, pracowałem jako prezes jednego z największych polskich banków. Wiem, że Poznań potrzebuje gospodarnego bauera, takiego jakim jest Tadeusz Zysk  – mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego PiS w Poznaniu.

PMM: Są tak naprawdę dwa programy. Jeden nazywa się antyPiS i drugi nazywa się Polska

– Są tak naprawdę dwa programy. Jeden nazywa się antyPiS i drugi nazywa się Polska. Ten wspaniały program, który mamy dla Poznania, Wielkopolski i dla Polski rozwijamy w wielu dziedzinach, obszarach – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Poznaniu.

PMM: PiS daje Polsce jedność

– Potrzebujemy dla tej kontynuacji naszych działań, dla walki o lepszą Polskę, potrzebujemy rzeczywiście też jedności. Ten polski mit jedności, który tak bardzo pomógł 100 lat temu w odzyskaniu niepodległości, kiedy scalaliśmy w jedno państwo trzy zupełnie rozbite dzielnice, tak bardzo pomógł nam też przetrwać jako narodowi później, w czasach II wojny światowej, kiedy Polacy byli razem, kiedy trwaliśmy w tym wielkim oporze przeciwko największemu, straszliwemu złu, niemieckiemu okupantowi. I wreszcie w 1980 roku też, kiedy różne charaktery, różni ludzie połączyli się w wielki ruch w walce o lepszą Polskę. I tak samo dzisiaj potrzebujemy takiej jedności i tę jedność, tak jak patrzę na tę wielką salę, wypełnioną po brzegi, daje Polsce PiS – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Poznaniu.

PMM: PiS to strzał w dziesiątkę

– Właśnie niedawno wylosowaliśmy w środę numer dla naszej listy wyborczej. To numer 10. I nic dziwnego. PiS to strzał w dziesiątkę – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS w Poznaniu.

Kaczyński: Mamy w końcu czynną politykę gospodarczą

– Przypomnicie sobie państwo krótkich rządów Jana Olszewskiego. Choćby tylko to, że wtedy obroniono nas przed bardzo niedobrymi przedsięwzięciami zmierzających do trwałego uzależnienia Polski od jeszcze wtedy Związku Sowieckiego, że wtedy Polska zaczęła się rozwijać, po okresie spadku, polskie PKB zaczęło spadać, że zaczęto bronić własności wspólnej. Były te przedsięwzięcia i różnego rodzaju plany. Powtarzam: krótki czas, ale sporo zrobiono. Później drugi rząd. Nie wiem czy Kazimierz Marcinkiewicz to Wielkopolanin, ale był premierem i trzeba mu to przyznać. No i ja byłem premierem i naprawdę w wielu dziedzinach życia, przede wszystkim w dziedzinie finansów publicznych, tutaj trzeba przypomnieć Zytę Gilowską, która niestety odeszła, ona była przecież kandydatem na posła stąd i została posłem. Ona uporządkowała finanse publiczne. Grażyna Gęsicka stworzyła mechanizm przyjmowania pomocy europejskiej – stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Poznaniu.

– Stworzyliśmy nową politykę historyczną, oświatową. Właściwie w każdej niemalże dziedzinie, mimo bardzo trudnej koalicji, były zmiany. No i wreszcie obecne rządy. I Beaty Szydło i obecnego tu premiera. Jest pozytywnych zmian, ale nie tylko w sferze społecznej, ale także porządku państwowego. Kiedy czekaliśmy na rozpoczęcie tego spotkania, rozmawialiśmy o komisariatach policji, o tym, że przywracamy normalne funkcjonowanie policji w Polsce. To przecież potrzebne dla bezpieczeństwa obywateli. We wszystkich właściwie dziedzinach życia następują w tej chwili zmiany, w tym także gospodarcze. Mamy w końcu czynną politykę gospodarczą. To coś, co jest tak bardzo związane z tą wielkopolską tradycją. I można by tych związków pokazać bardzo, bardzo wiele. Sądzę, że mam prawo powiedzieć, że PiS jest formacją, która zdecydowanie najwięcej z tej tradycji zaczerpnęła i realizuje – mówił dalej prezes PiS.

PJK: Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu

– Krucjata ideologiczna to nie jest zadanie samorządu ani poznańskiego, ani żadnego innego. Żyjemy w wolnym kraju, jak ktoś chce prowadzić krucjatę ideologiczną, to niech się organizuje, niech zbiera środki, ale dlaczego z środków publicznych, w publicznych instytucjach. Naprawdę, to jest niedopuszczalne i to szkodzi Poznaniowi, szkodzi jego szansom rozwojowym. Jaka jest na to rada, można powiedzieć zmiana. Kto może tę zmianę dzisiaj zapewnić? Prawo i Sprawiedliwość, ale tu konkretnie w Poznaniu Tadeusz Zysk – mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania wyborczego PiS w Poznaniu.

300polityka.pl