Za sprawą PiS z martwych wstał Bareja

Stanisław Bareja ma się dobrze, nie umarł całkiem wraz z PRL-em. Trzy lata temu odwalił kamień ze swojego grobu – wiem, wiem, został skremowany – i hula w bieżących czasach pisowskich. W PRL-u mieliśmy do czynienia z farsa, a dzisiaj powróciły z tamtych czasów żywe trupy – zombie.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, orzekł, że winę za odrzucenie wniosku o referendum konstytucyjne Andrzeja Dudy ponoszą senatorowie Platformy Obywatelskiej, choć zdecydowaną większość w tej izbie  ma PiS. Ale taka jest logika w alternatywnym świecie PiS. Karczewski liczył, że politycy PO „wzniosą się ponad walkę polityczną” i poprą Andrzeja Dudę. Dlaczego zatem 50 senatorów PiS wstrzymało się od głosu, a tylko 9 poparło Dudę?

Tego zombie Karczewski nie wytłumaczył. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zachrzęścil w rytm pisowskiego bezsensu i w stylu PiS zrzucił winę na mniejszość w Senacie: „totalna część opozycji dzisiaj jest w stanie zakwestionować wszystko”. Taka obowiązuje w świecie zombie logika: mniejszość jest większością, a nawet totalną większością.

Zbigniew Ziobro okazuje się jeszcze totalniejszym zombie niż senatorzy Karczewski i Bielan. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał wyrok przychylający się wątpliwości wyrażonemu przez irlandzki sąd, iż Polak oczekujący na ekstradycję w Irlandii może w Polsce być sądzony w warunkach naruszajacych praworządność. A minister Ziobro interpretuje postanowienie TSUE: „sentencja wyroku Trybunału jest bliska stanowisku rządu polskiego”.

Sądzony nie może liczyć na praworządność w Polsce, bo taką watpliwość zgłosił sąd w Irlandii, ale Ziobro w logice pisowskiej twierdzi coś przeciwnego – bezprawie jest dla niego prawem. Taki jest wszak świat zombie – czarne jest białe.

Chrzęszczenie zombie słychać w innym przypadku, mianowicie wg PiS 6 tys. zł jest większe niż 15 tysięcy. Jak to możliwe? W maju 2015 roku w szczycie kampanii wyborczej, gdy wypłynęły na wierzch taśmy z podsłuchu w restauracji „Sowa & Przyjaciele” ówczesna wicepremier Elżbieta Bieńkowska w rozmowie z byłym szefem CBA opowiadała, że 6 tys. zł to nie są duże pieniądze u władzy.

Politycy PiS byli strasznie oburzeni. Jeszcze niedawno zombie z PiS mówili o nadzywczajnej kaście, gdy I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf przyznała w wywiadzie, że za 10 tys. zł można wyżyć tylko na prowincji. A teraz partia Kaczyńskiego ustaliła, iż 15 tys. zł brutto jest progiem wyznaczającym wysoką pensję.

W świecie zombie wszystko jest na odwrót, tak powraca zza światów Bareja, którego satyra za sprawą PiS przepoczwarzyła się w horror. Nie bądźmy jednak zdziwieni, bo rzadzą w kraju politycy, którym z logiką nie jest po drodze, prezes owych zombie działa za kulisami, nawet nie pokazuje się rodakom na oczy.

W świecie zombie wszystko jest pozbawione logiki, prawdy. Nie rządzi żaden rozum, ale przysłowiowe chore kolano. Nie ma zastosowanie pytanie: „dokąd idziemy?”, ale „dokąd kulejemy, dokąd staczamy się?”

 

Pomysł PiS: Niech TK zniesie immunitet państwa niemieckiego, by można było je pozywać

ma służyć uchyleniu immunitetu Niemiec na terenie Polski.

http://wyborcza.pl/7,75398,23720018,pomysl-pis-niech-tk-zniesie-immunitet-panstwa-niemieckiego.html#Z_BoxGWImg

„Wiadomości” naprawdę to zrobiły! Odrzucenie wniosku o referendum to… wina PO (WIDEO)

Ziobro: „Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE bliski stanowisku rządu”. OKO.press: Z której strony?

Wniosek o referendum upadł przez PO. Propaganda PiS weszła na nowy poziom

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/wniosek-o-referendum-upad%C5%82-przez-po-propaganda-pis-wesz%C5%82a-na-nowy-poziom/ar-BBL4P87?li=BBr5MK7

Niepojęta obłuda PiS-u! Wtedy trząsł się z oburzenia, teraz siedzi cicho

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/niepoj%C4%99ta-ob%C5%82uda-pis-u-wtedy-trz%C4%85s%C5%82-si%C4%99-z-oburzenia-teraz-siedzi-cicho/ar-BBL4XXp?li=BBr5MK7