Pokłosie afery KNF

Zwykły wpis

PiS jest skazane na kryzysy. I to one pogrążą partię Jarosława Kaczyńskiego. Jest jeden zasadniczy powód tego stanu destrukcji, rozkładu, dekonstrukcji – politycy tej partii żyją w rzeczywistości alternatywnej, a w takiej pociągające są problemy alternatywne, alternatywny program, w narracji nazywa się to uniwersum. Jakąś namiastką stanu rzeczy jest stary serial Barei „Alternatywy 4”.

To, że prezes Kaczyński żyje w swoim kokonie, wie w kraju nawet małe dziecko. Jarosław Kaczyński boi się rzeczywistości, ona go przeraża, musi być otoczony kordonem ochroniarzy, policjantów, a jak ich mało, dochodzą barierki, wtedy prezes oddycha – jest bezpieczny. Wtórnym jest, iż jego życie może być zagrożone, wszak więksi od niego albo nie używają ochrony, albo jest ona tak dyskretna, że nikt nie dostrzega.

Prezesowi pasuje Mateusza Morawiecki, to facet z jego świata. Morawiecki wszak obalał komunizm, negocjował akcesję Polski do Unii Europejskiej, a ostatnio – jak się dowiedzieliśmy – wynegocjował warunki brexitu. To nie jest zwykły polityk, to Transformens.

Dlatego Morawiecki został złapany z głupią miną na twarzy – gombrowiczowską gębą – gdy ambasador USA Georgette Mosbacher napisała do niego w sprawie wolnych mediów. Alternatywna rzeczywistość nie dopuszcza normalności do siebie. Jej bohaterowie innych postrzegają poprzez okular własnego skrzywienia, nienormalności. A po prostu chodzi o wolne media – i to tak profesjonalne, jak TVN, który niestety w kraju jest poza konkurencją.

Rozsadzającym od wewnątrz PiS może być afera KNF, która ukazała, z jaką patologiczną alternatywą mamy do czynienia. Adam Glapiński et consortes zamyślili sobie sprezentować bank za złotówkę – ten trop narracyjny wychodzi wszystkimi szwami – więc kroili układ i prawo pod swoją przyszłą oligarchiczność. Ale napotkali konkurencję, która wpadła na podobnie „genialny” plan.

PiS prowadzi Polske na Wschód, niektórzy politycy tej partii chcą przyspieszenia Bizancjum, udało się Putinowi, dlaczego nie miałoby się udać mniejszym lokalnym putinkom.

Afera KNF to pokłosie tego myślenia i bezpardonowej walki na szczycie PiS. Aresztowanie byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego po dwóch tygodniach od ujawnienia mega-przekrętu ma parafę Zbigniewa Ziobry, jest ewidentną samoobroną tego Transformensa, bo inny Transformens Morawiecki i jego Kreator Kaczyński chcą sie pozbyć ministra sprawiedliwości.

Politycy PiS nie wahają się, aby użyć wszystkich instrumentów państwa do obrony siebie. Więc nie bądźmy zdziwieni, gdy służby są używane i będą wykorzystywane do walki z pozostałymi Polakami, z opozycją, ze społeczeństwem obywatelskim. PiS upartyjnił państwo i są w drodze z jego sprywatyzowaniem. To ujawnia afera KNF i to jest jej pokłosie, które na długo zaciąży na obrazie Polski.

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s