Dyzma Morawiecki powtarza Dołęgę-Mostowicza

Zwykły wpis

>>>

Polska znajduje się na rozstajach dróg w związku ze sporem z UE spowodwanym jej odchodzeniem od zachodniej demokracji i praworządności oraz protestami do jakich dochodzi co tydzień na ulicach – pisze „New York Times” zauważając jednocześnie, że w tym „krytycznym momencie” Jarosław Kaczyński jest długimi okresami nieobecny ze względu na stan zdrowia.

„NYT” określa Kaczyńskiego jako polityka, który „prawdopodobnie zrobił więcej dla ukształtowania Polski niż jakikolwiek inny polityk od czasu wyzwolenia się Polski spod sowieckiej okupacji”. Dodaje, że to prezes PiS „wyznaczył Polsce obecny kurs”. Po czym dodaje, że 69-letni Kaczyński obecnie „nie ma się dobrze” (dosł. is not well).

Jak pisze dziennik od czasu hospitalizacji Kaczyńskiego w maju, z powodu – jak podano – konieczności poddania się przez niego operacji kolana, wciąż pojawiają się pytania o zdrowie prezesa PiS. „Spędził w szpitalu 37 dni, a odkąd z niego wyszedł pojawił się publicznie tylko kilkukrotnie” – podkreśla dziennik.

Jak podkreśla „NYT” przedstawiciele władz starają się rozwiewać wątpliwości dotyczące zdrowia Kaczyńskiego, a sam prezes PiS nazywa „bredniami” sugestie, że wkrótce uda się na polityczną emeryturę. Ale jednocześnie – jak zauważa dziennik – pojawiają się sugestie, że stan zdrowia Kaczyńskiego jest poważniejszy niż przedstawiają to przedstawiciele władz – i przypominają słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który mówił, iż Kaczyński w maju wymagał hospitalizacji, gdyż w innym przypadku pojawiłoby się zagrożenie dla jego życia.

„NYT” pisze też, że temat zdrowia prezesa PiS staje się przedmiotem dyskusji nie tylko w Polsce, ale i w Brukseli.

Dziennik pisze, że kłopoty ze zdrowiem Kaczyńskiego sprawiają, iż pojawiają się pytania, co stanie się, gdy prezes PiS zejdzie ze sceny politycznej i jaki będzie miało to wpływ na jego wielką wizję kraju. I dodaje, że już teraz widać początek walk o władzę wewnętrznych frakcji w PiS-ie.

„Podczas swoich krótkich wystąpień Kaczyński wygląda na osłabionego, opierając się mocno na lasce, którą musi się podpierać” – pisze „NYT”. Dziennik dodaje, że prezes PiS pięć razy w tygodniu przez dwie godziny dziennie poddaje się fizjoterapii i bierze antybiotyki, by pozbyć się „groźnej infekcji”. Gazeta przypomina też, że Kaczyński ma poddać się kolejnej operacji po wyborach samorządowych.

„Pojawiają się spekulacje, że problemy ze zdrowiem odciągnęły Kaczyńskiego od ustalenia list kandydatów w wyborach (samorządowych)” – pisze również „NYT”.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki oraz członkowie komisji z ramienia PiS blokują możliwość przesłuchania b. wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakuba R. – Wszystkie sprawy reprywatyzacyjne, które dotyczą PiS, są zamiatane pod dywan – powiedział Robert Kropiwnicki z PO, członek komisji.

Jabłka zamiast pracy w komisji

– Patryk Jaki nie tylko nie wyjaśnia spraw związanych z bulwersującą reprywatyzacją, która miała miejsce w Warszawie, ale wręcz tuszuje kwestie, które stawiane są na wokandzie komisji – mówił Andrzej Halicki

Zdaniem posłów PO Patryk Jaki, który jest kandydatem na fotel prezydenta Warszawy i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej, udziela się na spotkaniach, jeżdżąc po Warszawie. – Rozdaje jabłka i smaży kiełbaski, ale kompletnie nie zajmuje się komisją weryfikacyjną, nie wyjaśnia spraw związanej z reprywatyzacją – tłumaczył Andrzej Halicki z PO.

Świadek niemile widziany

Posłowie opozycji domagają się przesłuchania na komisji Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami. To właśnie on podejmował najważniejsze decyzje reprywatyzacyjne. Także tę, od której zaczęła się afera reprywatyzacyjna, czyli zwrot wartej miliony działki na placu Defilad.

– Ja wielokrotnie składałem wnioski, żeby przesłuchać Jakuba R., chce tego także sam Jakub R., prokuratura także publicznie mówiła, że nie ma przeciwwskazań do takiego przesłuchania. Niestety, przewodniczący komisji i jej członkowie blokują możliwość tego przesłuchania – mówił w Sejmie Robert Kropiwnicki, poseł PO i członek komisji reprywatyzacyjnej.

Kropiwnicki zaznaczył, że zarówno Jakub R., jak i jego matka Alina D. nadal przebywają w areszcie. – Wszystko wskazuje na to, że jest to areszt wydobywczy, ciągle ten areszt jest przedłużany, ponieważ prokuratura boi się tego, co powie Jakub R. nt. jego związków z panem Wąsikiem, panem Kamińskim, z panem Bejdą, czyli z tymi ludźmi z PiS, którzy mieli do czynienia z reprywatyzacją – tłumaczył Robert Kropiwnicki.

Politycy, których wymienił Robert Kropiwnicki, należą do czołówki działaczy PiS-u. Maciej Wąsik jest obecnie zastępcą koordynatora służb specjalnych, Mariusz Kamiński jest wiceprzewodniczącym PiS i ministrem koordynatorem służb specjalnych. Ernest Bejda to szef CBA.

PiS a reprywatyzacja

– Jak wiemy z pism Jakuba R., pieniądze organizowane przez funkcjonariuszy PiS-u miały iść na zasilanie PiS-owskich kampanii i kont partyjnych. Chcemy to wyjaśnić i tym powinien zajmować się przewodniczący Jaki. Wszystkie sprawy, które dotyczą PiS-u, a mają kontekst reprywatyzacyjny, są zamiatane pod dywan i tuszowane – dodał Kropiwnicki.

Na poparcie tych słów podał przykład adresu Marymoncka 49 i rodziny Świderskich z Bielan.

Posłowie PO zapowiedzieli, że będą dążyć do tego, aby wyjaśnić związki PiS-u z reprywatyzacją. – Jak rodzina radnych PiS-owskich przejmowała majątek miejski, chcemy wyjaśnienia tej sprawy do końca – tłumaczył Kropiwnicki.

Zdaniem Andrzeja Halickiego PiS wyraźnie boi się tematu reprywatyzacji. – Szantażuje i co więcej, próbuje zastraszyć dziennikarzy i tych wszystkich, którzy przypominają związki urzędników z czasów, kiedy PiS rządziło w Warszawie, albo tych urzędników, którzy dzisiaj są ważnymi politykami – powiedział Andrzej Halicki.

„Parafialna Poradnia Życia Rodzinnego we Wrocławiu. Rok 2018. Polska. Serio” – napisała na Facebooku Ula M. Kitlasz i dołączyła tabele dla przyszłych małżonków. A tam zadziwiające w XXI w. zestawienie różnic między seksualnością kobiety i mężczyzny.

Tabelkę podzielono na cechy takie, jak popęd seksualny (u kobiet – niski, u mężczyzn – „nieskończony”), hierarchię potrzeb (u kobiet – sen, jedzenie, seks, u mężczyzn – seks, jedzenie, sen) czy ubiór (u kobiet – bądź pociągająca, u mężczyzn – bądź czysty i atrakcyjny).
W opisie aktu seksualnego czytamy, że kobieta ma “spieszyć się powoli”, a mężczyzna jest “szybki”. Żonę charakteryzuje “wstydliwość”, a mąż “nieustannie walczy z pokusami (onanizm, pornografia, inne kobiety)”.

Kobieta ma “oddawać się z radością mężowi” i “nie odmawiać zbyt często współżycia”. Jej ubiór ma być “pociągający”, a w sypialni ma “pozwolić sobie czasem na śmielsze zachowania i bieliznę”. Powinna też mówić mężowi, “że jest wspaniałym kochankiem”. Nie powinna natomiast pytać znudzona: “Czy możemy się już kochać?”.

O „rozważaniach” osób duchownych na temat kobiet i dorastających dziewcząt w artykule „Czy ksiądz Franciszek Głód ma problem z kobietami?”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s