Co ma Macierewicz na Kaczyńskiego? Czyżby teza Tomasza Piątka dotyczyła obydwóch nienawistników

Zwykły wpis

Arłukowicz do PiS: Za kilka tygodni okaże się, czy wyprowadzacie Polskę z UE

– Wpadliście w histerię, dlatego że wiecie już, jako rząd i PiS, że jedziecie na czołowe zderzenie z UE i właściwie jedziecie bez hamulców. Ręczny może zaciągnąć tylko jeden człowiek, ale i tak wiecie, że wpadniecie w poślizg – stwierdził Michał Wójcik w „Ławie polityków” TVN24.

– Jeżeli Trybunał Sprawiedliwości wyda decyzję, opinię, że postępujecie niezgodnie z przepisami unijnymi, to pozostaje wam wyjść z UE, albo się wycofać. A w związku z tym, że wy się nie wycofujecie, to będziecie wyprowadzić Polskę z UE. Dlatego wpadliście w taką histerię – dodał poseł PO. Jak stwierdził, „za kilka tygodni okaże się, czy wyprowadzacie Polskę z UE czy nie”.

W szczególny sposób dobierając słowa i w bardzo zawoalowanej formie Jarosław Kaczyński mówił o byłym szefie resortu obrony przy okazji 70–tej rocznicy jego urodzin. W sobotę hucznie świętowano ten dzień. Lider Prawa i Sprawiedliwości podczas okolicznościowego przemówienia powiedział: „To jest człowiek, który od najmłodszych lat postawił na Polskę. Antoni od początku postawił na to, że będzie służył ojczyźnie. I to w inny sposób, niż to sobie wtedy ludzie zacni wyobrażali” – powiedział tajemniczo.

Nawiązując do działalności Macierewicza po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Kaczyński stwierdził: „Misja, która z jednej strony była wielkim, niezwykle trudnym, odważnym, zdeterminowanym dążeniem do prawdy, a z drugiej strony była zupełnie fundamentalna”. Oznajmił, że rządzący wówczas politycy PO chcieli, by sprawa smoleńska została zapomniana i „minęła”. Tymczasem, jak podkreślał: „To nie minęło i sprawa stoi po dziś dzień i to właśnie dzięki Antoniemu”.

Mówiąc z uznaniem i podziwem o funkcjach pełnionych przez Macierewicza, szczególnie zaakcentował czas kierowania przez niego resortem obrony narodowej. „Trzeba być niezwykle twardym, asertywnym człowiekiem, żeby rozstawać się z tym całym układem generalsko-pułkownikowskim, który tam funkcjonuje” –  powiedział lider PiS i podkreślił„Antoni potrafił to robić. Ktoś zapyta, dlaczego nie jest teraz ministrem? Nie mogę w tej chwili o tym mówić” – oświadczył.

W podziwie i komplementach solenizant nie pozostał dłużny prezesowi: „Od prezesa PiS należy się uczyć, umiejętności wychodzenia z każdej opresji zwycięsko. Polska ma zwyciężać, nie przegrywać: zwyciężać! Musimy się uczyć wygrywać nawet w najgorszej sytuacji – przekonywał, po czym jasno zadeklarował co myśli o opozycji: „Nigdy nie dawajmy wrogom prawa głosu, nigdy nie uznawajmy wrogów Polski za równych nam w dyskusji. Oni mają prawa obywatelskie, bezsporne, nigdy im ich nie zabierzemy, ale o niepodległości spierać się będziemy między sobą dla Polski i z Polską na czele”.

Macierewicz gorąco dziękował nie tylko Kaczyńskiemu, ale też Tadeuszowi Rydzykowi i Krystynie Pawłowicz. Tę ostatnią chwalił za ciągoty do rozebrania warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki.

„Najwyższy czas ten symbol sowieckiej dominacji nad Polską zlikwidować i postawić w tym miejscu Kolumnę Chwały Wojska Polskiego, bo to się Wojsku Polskiemu należy jak psu zupa” – stwierdził Antoni Macierewicz.

Mówiąc to wiedział co robi, bo w warszawskich strukturach PiS krąży plotka, że partia Jarosława Kaczyńskiego wycofa swoje poparcie dla Patryka Jakiego, ubiegającego się w wyborach samorządowych o fotel prezydenta stolicy. Bardziej zasługuje na to ni mniej, ni więcej tylko … Krystyna Pawłowicz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s