Lech Kaczyński ubrany w Konstytucję

Zwykły wpis

Któżby pomyślał, że liczne pomniki Lecha Kaczyńskiego mogą się stać stojakiem dla antypisowskich banerów. Już raz monument przedstawiający osobę byłego prezydenta RP w Szczecinie „ubrano” w szatę z napisem „KONSTYTUCJA – Jędrek”, a teraz kolej przyszła na Białą Podlaską. Tam też nieznani sprawcy „ustroili” Lecha Kaczyńskiego, który na cokole stoi wraz z małżonką. Z ramion byłego prezydenta spływało płótno z napisem KONSTYTUCJA. Miejscowa policja, po usunięciu płótna poszukuje sprawcy.

„Policja ma pięć dni na określenie, w jakim kierunku będą prowadzone dalsze czynności” – powiedziała w rozmowie z Onetem st. asp. Barbara Salczyńska –Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich znajduje się w zasięgu kamer miejskiego monitoringu. „Nagrania zostaną zabezpieczone przez funkcjonariuszy” – zapowiedziała Salczyńska-Pyrchla.

Pomnik pary prezydenckiej stanął 21 kwietnia 2017 roku na skwerze przy Placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Oficjalne odsłonięcie nastąpiło 2 maja i dokonał tego sam Jarosław Kaczyński. Inicjatorem budowy pomnika był senator Grzegorz Bierecki.

Halicki: Policja na zlecenie posłanek PiS zastrasza i eliminuje kandydatki na radne

Spotkaliśmy się w ostatnich dwóch, trzech tygodniach z akcją, która ma ten sam scenariusz w różnych miejscach: w Wielkopolsce, na Mazowszu, ale także Mińsk Mazowiecki, Węgrów. Ten sam artykuł, który jest podstawą do tego, by posłanki donosiły na aktywnie społecznie kobiety w związku z problemami społecznymi i uruchamiały tym samym działanie policji, która bez faktu, zdjęć z monitoringu, wyłącznie na podstawie donosów, uruchamiały postępowania o charakterze wykroczeń lub karnym. W ślad za tym następuje korespondencja z przedsądowym wezwaniem do ugody i wyeliminowania osoby z aktywności publicznej. Dotyczy to prawdopodobnych kandydatek na radne, osób, które działają publicznie, lokalnie, żeby zastraszyć, wyeliminować, złagodzić i uruchomić policję, która w tym wypadku działa na rozkaz polityczny. Biuro Interwencji Obywatelskich i nasi prawnicy każdej takiej osobie, która staje wobec takich szykan, udzieli pomocy. Nie damy się zastraszyć i panie nie dadzą się wyeliminować z polityki lokalnej” – mówił na konferencji prasowej Andrzej Halicki z PO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s