Prowokacja PiS? Ależ to oczywista oczywistość

Zwykły wpis

W relacjach z czwartkowego protestu przed Pałacem Prezydenckim uwaga TVP Info skupiła się na jednym z jej uczestników. Człowiek w białej koszulce zachowywał się wyjątkowo agresywnie. Jak skomentował jeden z internautów: – „Nawet policjanci byli zdziwieni”.

„Wygląda na to, że TVPiS wynajęła aktora-prowokatora podczas protestu w Warszawie. Podłe. Cali oni. Kiepski aktor. Było widać, że gra. Dobry aktor JEST postacią, którą gra” – napisał na Twitterze internautka posługująca się nickiem Obserwator XY.

Do wpisu dołączył screeny z profilu „Polska w ruinie”. A Michał Gaweł dodał: – „Pana, którego TVP pokazywała jako przykład agresji demonstrujących w obronie prawa i demokracji? Wiaczesław to ukraiński student i aktor drugoplanowy do wynajęcia, z którego usług TVP korzystała już w programie „Jaka to melodia”. Wygląda na to, że został podstawiony przez TVP”.

„Po tym, jak Pereira kazał swoim podwładnym oczerniać rezydentów i pisać fejki, nic mnie już nie zdziwi ze strony TVP”; – „Nikt z protestujących nie wrzeszczał tak jak on, dosłownie jak nakręcony, Nawet policjanci byli zdziwieni, co widać na filmie…”; – „Skończy się tak jak z Kulsonem. Krótkie oświadczenie, że on to tak naprawdę nie on, a wszystkiemu winna Platforma”; – „Nigdy nie sądziłam, że dożyję czasów rodem z PRL-u za sprawą demokratycznie przeprowadzonych wyborów po 89 r.”.

Bartosz Wieliński przypomniał historię sprzed kilku lat, kiedy to wynajęta przez Jacka Kurskiego aktorka odegrała scenkę, z której wynikało, że miały ją rzekomo pobić „bojówki” PO. – „Kartka z kalendarza. Dziewięć lat temu zwolennicy #totalnaopozycja bili pracujące dla Polski aktorki” – napisał na Twitterze.

Wiadomość z ostatniej chwili (13.30) od mecenasa protestujących – nomen omen nazywającego się Jarosław Kaczyński.

Roman Giertych poinformował, że 19 czerwca dwóch oficerów CBA nielegalnie przesłuchało posła PO Stanisława Gawłowskiego. Mieli przedstawić ofertę, aby obciążył swoją partię w zamian za odstąpienie od przedłużenia aresztu.

Poseł PO Stanisław Gawłowski, na którym ciążą zarzuty korupcyjne, pozostanie na wolności. Prokuratura w Szczecinie odrzuciła zażalenie prokuratury na jego warunkowe zwolnienie. Stanisław Gawłowski w kwietniu usłyszał zarzuty.

Dotyczyły okresu, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Polityk miał przyjąć łapówkę o wartości co najmniej 175 tysięcy złotych oraz dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

W TVP Info Jarosław Kaczyński powiedział, że we wrześniu Gawłowski będzie miał nowe zarzuty.

Dziś do prezesa PiS skierował swój list obrońca posła PO, mecenas Roman Giertych. „Czy wiedział Pan o tym, że za zgodą prokuratury w dniu 19 czerwca tego roku w celi aresztu śledczego w Szczecinie dwójka oficerów CBA (pod pozorem kontroli oświadczeń majątkowych) dokonała nielegalnego przesłuchania posła na Sejm RP Stanisława Gawłowskiego?” – pisze Giertych.

„Czy wiedział Pan, że oficerowie CBA (dysponujemy ich nazwiskami i numerami służbowymi) przedstawili de facto ofertę Stanisławowi Gawłowskiemu, aby obciążył główną partię polityczną opozycji – Platformę Obywatelską, jej liderów obecnych i byłych jakimikolwiek zarzutami w zamian za odstąpienie od przedłużania aresztu?” – kontynuuje.

„Czy wiedział Pan o tym, że przesłuchanie odbyło się bez poinformowania obrońców aresztowanego, bez spisania protokołu i bez jakiegokolwiek związku z przedmiotem zarzutów wobec posła Gawłowskiego?” – czytamy dalej.

„Czy wiedział Pan o tym, że oferta CBA została z oburzeniem odrzucona przez Stanisława Gawłowskiego, a konsekwencją tej odmowy jakiejkolwiek współpracy z CBA w zwalczaniu opozycji, był wniosek o przedłużenie stosowania aresztu?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s