Pisowcy Dudę mają w dudzie

Zwykły wpis

Senacka komisja nie rekomenduje wyrażenia zgody na zarządzenie referendum konsultacyjnego

Senacka komisja ustawodawcza nie rekomenduje poparcia prezydenckiego wniosku o przeprowadzenie tzw. referendum konsultacyjnego. Zgłoszony przez Platformę wniosek poparło 4 senatorów, przeciwnego zdania było 2 senatorów, a 6 wstrzymało się od głosu. Teraz wnioskiem zajmie się Senat.

>>>

>>>

>>>

PO składa projekt nowelizacji uchwały o komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Konwiński: Chcemy, żeby komisja badał okres do lipca 2018

Złożyliśmy projekt uchwały o zmianie uchwały o komisji śledczej ds. VAT. Chcemy, żeby komisja badała również okres do lipca 2018 roku. Wg danych PWC za lata 2016-2017 luka VAT była rekordowa. Wyniosła ponad 90 mld złotych. Te pierwsze miesiące tego roku pokazują, że ta luka się zwiększa, bo mamy wyraźną różnicę między dynamiką PKW a dynamiką wzrostów z VAT. To pokazuje, że okres rządów PiS również należałoby zbadać, sprawdzić, jakie działania PiS w tej sprawie podejmuje, bo na razie słyszymy cały czas propagandę” – mówił przedstawiciel Platformy Obywatelskiej w komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT-u, Zbigniew Konwiński.

Poseł Horała zasłynął z kilku spraw. Przede wszystkim z tego, że dzisiaj boi się odpowiedzialności, która może być wyciągnięta wobec jego kolegów w związku z wyłudzeniami VAT na Pomorzu. Pan poseł Horała jest również autorem, posłem sprawozdawcą jednej z ustaw, która również podważa jego kompetencje co do uczciwości i uczciwego podejścia w tej sprawie. Otóż pan poseł Horała jest autorem ustawy lex Horała, czyli ustawy, która obniżała konieczne wymagania do tego, żeby zasiadać w spółkach skarbu państwa. Na Pomorzu kilku działaczy PiS wsadzonych do rad nadzorczych spółek podległych portowi w Gdańsku, okazało się, że te osoby nie mają odpowiednich kwalifikacji. Co robi poseł Horała? Proponuje ustawę, która w ekspresowym tempie przeszła przez Sejm i Senat, która obniża wymagania” – dodawała Agnieszka Pomaska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s