Policja nagrodzona za użycie paralizatora, Przyłębska za niekompetencje i lenistwo. PiS robi z Polaków przygłupów

Zwykły wpis

Jacek Harłukowicz (Gazeta Wyborcza, Wrocław) informuje o wysokich odprawach dla komendantów policji powiązanych ze sprawą Igora Stachowiaka.

Przemysław Szubartowicz i internauci skomentowali informację o nagrodzie dla Julii Julii Przyłębskiej.

Analizując działania rządzących jak na dłoni widać, że próby tworzenia nowej narracji historycznej nie ograniczają się wyłącznie do zmian w podstawie programowej nauczania w polskich szkołach. Ten front jest co prawda bardzo istotny, gdyż to od procesu kształcenia w dużej mierze zależy świadomość i wiedza historyczna przyszłych pokoleń.

Walka na froncie zmiany historii ma zatem podłoże propagandowe, mające na celu zakorzenić PiS jako partię, której nasz kraj zawdzięcza wszystko to, co najlepsze. To właśnie w ramach inżynierii historycznej polskie dzieci będą się uczyć o tym, że liderem Solidarności był de facto Lech, ale nie Wałęsa, a Kaczyński.

Jednakże ostatnie wydarzenia pokazują, że pisanie historii na nowo ma uzasadnienie znacznie głębsze niż tylko propagandowe. Tworzenie na nowo narracji o wydarzeniach z przeszłości pozwala rządzącym na zbieranie bieżących owoców politycznych, a przede wszystkim jest wykorzystywane jako oręż mający na celu odwrócenie uwagi i wytłumaczenie suwerenowi kolejnych wpadek i porażek miłościwie nam panujących.

Jak na dłoni widać to przy okazji ostatniego kryzysu dyplomatycznego związanego z uchwaleniem kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o IPN, która spotkała się z ostrym sprzeciwem nie tylko Izreala, ale naszego głównego sojusznika czyli USA. Na potrzeby zażegnania kryzysu natychmiast powstała narracja, że to komuniści mordowali Żydów, za mord w Jedwabnem odpowiadają Niemcy, zaś sami Żydzi nie robili nic, by przeciwdziałać Holocaustowi, co w podprogowym przekazie czyni ich pośrednio winnymi tego, co ich spotkało.

Pomimo że władza zarzeka się, że nie tworzy nowej historii, fakty mówią same za siebie.Dobra zmiana musi się przecież wytłumaczyć z kolejnych niepowodzeń. Robi to niestety na tyle nieudolnie, że sama udowadnia jak bardzo zaangażowana jest w inżynierię historyczną…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s