Auto Szydło nie miało ubezpieczenia AC. Bum!

Zwykły wpis

„Bum! Audi A8L za 2,5 mln zł rozbite w Oświęcimiu nie miało wykupionego ubezpieczenia AC. Przypomnijmy – zakupione w grudniu 2016 – rozbite po zaledwie 2 miesiącach użytkowania…” – napisał na Twitterze poseł PO Krzysztof Brejza. Do swojego wpisu dołączył pismo z Biura Ochrony Rządu.

Poseł Platformy zapytał bowiem Biuro, czy limuzyna premier Szydło miała ubezpieczenie autocasco, a także, ile będzie kosztować naprawa auta. Na drugie pytanie odpowiedzi na razie nie dostał. Samochód jest ciągle badany przez prokuraturę. Dopiero po jego zwrocie nastąpi ocena kosztów naprawy. Dodajmy, że śledztwo trwa już prawie rok – do wypadku z udziałem Szydło doszło 10 lutego 2017 r.

Auta, z których korzystają prezydent i rząd mają tylko obowiązkowe OC. Jak wyliczył portal interia.pl, ubezpieczenie OC, AC i NNW jednej limuzyny to wydatek ok. 15 tys. zł. W przypadku samochodów opancerzonych koszt polisy ustalany jest indywidualnie i może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może jednak warto ponieść taki wydatek, bo naprawa luksusowych limuzyn kosztuje zdecydowanie więcej. Można też sięgnąć po najprostszy sposób – nie rozbijać rządowych aut…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s