Cham w zabłoconych gumofilcach w salonie

Zwykły wpis

Decyzja prezydenta o podpisaniu projektów ustaw sądowniczych jest zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza odpowiedzią na uruchomienie przez Komisję Europejską wobec Polski art. 7.

Cimoszewicz użył porównania godnego Piłsudskiego: „Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie”.

„Tak to zostanie odczytane w Brukseli. Odpowiedź bardzo arogancka, bardzo butna, będąca demonstracją braku jakiejkolwiek chęci do dialogu z Komisją Europejską. To jest zapowiedź pogarszania się relacji”

– powiedział w TVN24.

„To upodlenie Polski na oczach Europy i sporej części świata”

 dalej komentował Cimoszewicz.

„Wykluczamy się z rodziny demokratycznych, wysoko rozwiniętych państw świata zachodniego. To jest zmiana wizerunku kraju i systemu politycznego na taki, od którego kiedyś, 28 lat temu odeszliśmy”.

Przyznał, że sankcje „są mało prawdopodobne”, lecz istotne są „wszystkie inne konsekwencje: polityczne, prestiżowe, wizerunkowe i wreszcie ekonomiczne”.

Cimoszewicz konstatował: „decyzje w Unii Europejskiej będą podejmowane w sytuacji, w której w zasadzie nie będziemy mieli żadnego sojusznika – ani wśród państw członkowskich, ani w Komisji Europejskiej – który by solidaryzował się z nami, kiedy będziemy podnosili swoje potrzeby. Na potrzeby Polski nie będzie się zwracać uwagi”.

PiS nazwę Polski powinine zamienić na Klops, którego prezydentem jest Dupa.

Takiego klocka postawił Duda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s