Więzienny drelich, czy biała róża? To my decydujemy o przyszłości

Zwykły wpis

Legendarny senator Jan Rulewski zadał egzystencjalne pytanie: „Sami zdecydujemy czy symbolem Polski będzie więzienny drelich, czy biała róża”.

To od nas zależy. Czy godziny się na dyktat Kaczyńskiego, wycofanie Polski z cywilizacji zachodniej, z projektu Unii Europejskiej? Czy na uwięzienie, zamknięcie, ksenofobię, lęki przed obcymi?

Rulewski zjawił się na obradach Senatu w więziennym drelichu. Nie zrobił tego dla happeningu, lecz dla uzmysłowienia, do jakiej przepaści prowadzi Kaczyński.

Nawet Ludwik Dorn, który jeszcze niedawno mówił, że nie ma się, co bać Kaczyńskiego, dzisiaj zmienił zdanie.

A plunięcie retoryczne prezesa PiS o zdradzieckich mordach było adresowane do Andrzeja Dudy.

„Kaczyński powiedział te straszne słowa o politykach PO, bo nie mógł ich skierować do Andrzeja Dudy. Gdzie we wtorek doszło do zdrady? Przecież nie na sali sejmowej, tylko w Pałacu Prezydenckim.”

Kaczyński nie ma żadnej wizji Polski, tylko wizję władzy.

„On nie ma żadnego określonego celu, nie ma żadnej wizji Polski. Jest za to wizja rządzącego Polską PiS. Jak poskrobać te jego dywagacje dotyczące wizji Polski, naszego miejsca Polski w Europie, to się okazuje, że to pozłotka. Jak ją analitycznym kwasem oblać, to znika. Sądzę, że prezes Kaczyński, a z nim cały PiS, wspina się na jakieś szczyty, na których nie ma niczego.”

Ale to jest jeszcze bardziej groźne. Bo takie rządzenie zawsze prowadzi do ruiny, a geopolityka nasza każe obawiać się o niepodległość.

Społeczeństwo jednak budzi się. Budzą się młodzi, na ostatnich protestach w Polsce – w Warszawie i miastach Polski – dominowali młodzi.

Jutro, pojutrze młodzi ludzie przyprowadzą swoich znajomych, a ci kolejnych. I możliwe, że będzie tak, jak przewiduje Lech Wałęsa.

„Może dojść do tego, że bronić demokracji trzeba będzie drogą niedemokratyczną.”

Jak ma wyglądać „droga niedemokratyczna”? A jak odbiera się władzę reżimom? Oni sami jej nie oddają, im trzeba wziąć, zmusić. Trzeba odebrać Polskę tym niebezpiecznym ludziom, zabrać im koryto.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s