Jak odsunąć Kaczyńskiego od władzy? Bo uczynić jeszcze wiele najgorszego zła

Zwykły wpis

Już jest pozamiatane. Żyjemy w państwie autokratycznym, reżimie – w psychokracji Kaczyńskiego. Niezależna władza sądownicza jest partyjna, a w zasadzie kaczystowska, bo zależna od woli prezesa PiS.

Andrzej Duda się nie liczy. Co dalej?

Jarosław Kaczyński nie czuje się winny, że wypowiedzial najbardziej haniebne słowa w Sejmie. W TVP Info prezes PiS jak zwykle pokrętnie tłumaczył.

„Lech Kaczyński nie zginąłby, gdyby był otoczony szacunkiem, jaki należy się prezydentowi. Cynicznie i systematycznie obniżano jego poziom bezpieczeństwa, a jego wrogowie wiedzieli, że nie będzie broniony. Nie miałem innego wyjścia, to był mój imperatyw moralny. W dalszym ciągu uważam, że uczyniłem dobrze.”

Mały prezydent, jakim był Lech Kaczyński, jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską, ale przynajmniej miał szacunek do konstytucji i państwa prawa.

Jarosław K. niszczy prawo, Polskę. Właśnie wychodzimy w Unii Europejskiej. Dotknie to wszystkich, brak środków unijnych, zamknięte granice, zbeszczeszczone imiona Polski i Polaka.

Nie odsuwając Kaczyńskiego od władzy, pozwalamy na tę hańbę.

Michał Szułdrzyński w „Rzeczpospolitej” pisze o pogrzebaniu III RP, IV RP i tak nie powstanie. Jednak co dalej?

„W wielu dziedzinach jednak PiS, zamiast naprawiać dziś instytucje, przejmuje je i zmienia we własną karykaturę. Tak było z mediami publicznymi, z Trybunałem Konstytucyjnym, służbą cywilną itd. Ci, którzy będą rządzili Polską po PiS, będą musieli mieć pomysł, jak poukładać te sprawy na nowo. W tym więc sensie Jarosław Kaczyński jest grabarzem III RP. Ale czwartej nie uda mu się zbudować. A za ten pogrzeb nam wszystkim przyjdzie zapłacić.”

Jak odebrać władzę Kaczyńskiemu, aby koszty były jak najmniejsze?

Czy poleje się krew? Raczej tak, na pewno tak, bo Polską rządzi chory człowiek. Ile poleje się krwi? Ile polskiej krwi przeleje Kaczyński? – nie zadają (na razie) tego pytania politycy, dziennikarze.

Nie potrzeba nam najazdu z zewnatrz hitlerowców, ruskich – mamy takich w pakiecie w postaci władzy PiS. I wcale te słowa nie są przesadne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s