KOD uniewinniony. To policja dała plamę na polecenie PiS – gliniarze

Zwykły wpis

Sąd Rejonowy w Suwałkach w apelacji jeszcze raz uniewinnił działaczy KOD, którzy zostali obwinieni o zakłócenia w tym mieście wernisażu wystawy o generale Władysławie Andersie w marcu 2016 r.

Wówczas to odbywała się kampania wyborcza córki legendarnego generała Anny Marii Anders przed wyborami uzupełniającymi do Senatu. Anders była kandydatką PiS, zresztą została wybrana, ale nikt od tamtej pory jej na Podlasiu nie widział, przebywa nieustannie za granicą.

PiS ewidentnie nadużywał wspólnej historii i dlatego taka była postawa KOD.

Sędzia Piotr Taraszkiewicz odwoływał się do Konstytucji i prawa międzynarodowego, które gwarantują obywatelom wolność wyrażania opinii i wypowiedzi, wyrok uniewinnienia uzasadniał: „Zachowanie obwinionych powinno być rozpatrywane w kontekście całego wydarzenia i jego okoliczności w celu zachowania obiektywizmu w tej sprawie”.

Obiektywnie są niewinni. Historycznie zaś racja jest po stronie KOD, który jak może zło czynione przez PiS Polsce stara się zmniejszać.

Najlepiej byłoby, aby od koryta zostali przepędzeni Kaczyński, Duda i Szydło. Ich miejsce przed Trybunałem Stanu.

Tak się stanie. Tylko pytanie: kiedy?

Zaś policja w Suwałkach nie popisała się, bo to ona wystąpiła na polecenia PiS. To nie policja, to gliniarze, gliniarstwo.

Prof.  Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski) pisze o takich działaniach społeczeństwa obywatelskiego oraz o nie stawieniu się prezydent Warszawy Hanny Grnkiewicz Walz na komisji sejmowej ds. reprywatyzacji oraz o miesięcznicach smoleńskich.

Dobry żart tynfa wart. O dzisiejszym tornado.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s