Adrian i zdziecinniałe patałachy

Zwykły wpis

Cechą wspólną polityków PiS jest udawanie. Oni nie rządzą – udają rządzenie, decydowanie. Najlepsztm przykładem jest Adrian – mniej znany w realności, jako Andrzej Duda.

Adrian pojechał na szczyt NATO do Brukseli, żeby zrobić sobie fotografię z Trumpem, Merkel i Macronem. „Króciutka migawka telewizyjna z kuluarów niedawnego szczytu NATO. Właśnie wkracza ze swym orszakiem przywódca supermocarstwa, lider Zachodu. Chwilowo poza polem widzenia kamery kręci się prezydent średniej wielkości, ale nie tak zupełnie nieważnego państwa środkowoeuropejskiego.”

Jerzy Surdykowski w „Rzeczpospolitej” pisze o udawactwie polityków PiS i Adriana.

„Do wkraczającego prezydenta USA podchodzi minister Waszczykowski, rozpoczyna rozmowę, udaje mu się zainteresować czymś Trumpa. Zbliża się do nich minister Macierewicz, zostaje przedstawiony, dostępuje uścisku dłoni najpotężniejszego człowieka świata, wymieniają pewnie jakieś uprzejmości, Trump rusza dalej. Nie starcza mu jednak czasu na prezydenta Dudę, który – choć zdołał przysunąć się blisko – pozostał niezauważony tak przez swoich ministrów, jak przez amerykańskiego mocarza.”

Adrianowi dobrze wychodzi antyszambrowanie. Przedpokoje władzy, a nie sama władza. Czasami puści zajączki kciukami. Taka jego wartość.

PiS nie potrafi rządzić, tylko ograbiać. Przede wszystkim ograbiają naszą pozycję, nasze znaczenie, odbierają Polakom dumę Polaka. Pisarz Ziemowit Szczerek:

A co do szczątków 8 ofiar smoleńskich w jednej trumnie.

Można było inaczej? Tak. Wystarczyło odroczyć wszelkie pogrzeby do lipca-sierpnia 2010 roku i zbadać dokładnie. Dopiero byłby wrzask.

A poza tym. Czy w tej trumnie było 8 czaszek?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s