Kempa i Macierewicz. Zgnilizna PiS

Zwykły wpis

Beata Kempa stworzyła we wrocławskiej policji zgniły układ. No, popatrzcie – taka miernota jak Kempa rządzi. Takie lewusy umysłowe i kompetencyjne dorwały się do władzy.

To ludzie Kempy stoją za zabójstwem Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. I byli awansowani – jak w mafii – „masz krew na rękach, jesteś nasz”.

Politycy Platformy rozwiązują ten zgniły układ.

Antoniemu Macierewiczowi postawił się biskup polowy Józef Guzdek. Macierewicz chciał, aby co miesiąc była odprawiana msza za poległego pod Smoleńskiem męczennika Lecha Kaczyńskiego.

Biskup pokazał Macierewiczowi wała, jak największa w Tworkach sala.

Zmarł wybitny Polak i Amerykanin – Zbig Brzeziński. Intelektualista, jakich mało wśród polityków.

Był niesamowicie przenikliwym człowiekiem. Podkreślmy – człowiekiem, bo to jest największa w nas wartość: człowieczeństwo.

Fragment wywiadu z 2010 roku Jacka Żakowskiego z tym wielkim człowiekiem, którego obecności będzie nam brakowało.

A jakie są w tej nowej sytuacji polskie interesy?

Podobne jak wcześniej. Po pierwsze, jak najsilniejsze powiązanie się z Europą. W interesie Polski jest, żeby Europa była zintegrowana i żeby Polska w nią jak najgłębiej wsiąkła. To przede wszystkim wymaga dobrych stosunków z Niemcami. Bo Niemcy są wejściem Polski do Europy. To jest fakt geograficzny, którego ignorować nie można. I szczęśliwie Polska go nie ignoruje. Po drugie, zasadniczo ważne jest utrzymanie sojuszu z Ameryką. Dla Polski jest to zasadniczo ważne i przyczynia się do powiązania Ameryki z Europą. A poza tym ważne jest montowanie czegoś w rodzaju lobby środkowoeuropejskiego w UE. Państwa środkowoeuropejskie mają w Unii tyle głosów co Niemcy. Zmontowanie takiej koalicji pod delikatną egidą Polski, bez nominowania siebie na jej szefa, we współdziałaniu z Rumunią, z krajami bałtyckimi, z Węgrami, z Czechami, stworzyłoby liczącą się grupę wewnątrz Europy. A tego jeszcze nie ma, chociaż są takie tendencje.

>>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s