Macron to najlepszy wybór dla Unii Europejskiej, niekoniecznie dla pisowskiej Polski

Zwykły wpis

Z punktu widzenia Unii Europejskiej wybór Emmanuela Macrona na prezydenta Francji jest najbardziej pożądany. Ale tak nie jest z punktu oceny pisowskiej Polski, a póki co PiS rządzi w kraju.

Unia będzie sie integrowała, bo taki jest wymóg czasu i nowoczesności. Francuzi wybrali turboładowanie – młodzi Francuzi, bo ich widzieliśmy świętujących przed Luwrem.

Polska pisowska nie jest w stanie podjąć wyzwań, jakie stoją przed tak integrującą się Unią. Nie jest w stanie przyjąć euro, nie jest w stanie zrezygnować z prerogatyw części władzy, możliwe że Unia przyjmie jakąś konstytucją dla UE pierwszej prędkości, jakiś wspólny rząd i wspólny budżet, który nie uwzględni takich maruderów, jak Polska pisowska.

Jeżeli PiS trwałby dalej u władzy, to będzie tak jakbyśmy wypadli z UE, następcy będą zmuszeni negocjować coś w rodzaju wejścia do Unii pierwszej prędkości.

Polacy wybierając PiS, wybrali marginalizację Polski, niszczenie ojczyzny. Albo jako wspólnota się opamiętamy i przegonimy skansen kaczystowski, albo znowu wpadniemy w znane nam tryby geopolityczne i będziemy się żegnać z niepodległością w dłuższej perspektywie.

Wybór Macrona jest wspaniały, populizm został zatrzymany, a my znaleźliśmy się w sytuacji pacjenta z ręką w nocniku.

Tym nocnikiem jest PiS.

Nawet taki szczegół Beaty Szydło deprecjopnują ją jako premiera, nadaje się co najwyżej na wójta Brzeszcz, skąd pochodzi.

Oto zaprosiła prezydenta Francji do Polski. Nazwać Szydło głupią to nic nie powiedzieć, bo ta kobietka nie zna nawet protokołu dyplomatycznego, ma wokół siebie tylko trolli, a przy tym wypowiedź Waszczykowskiego o świeceniu oczami pokazuje, że rządzą w kraju jakieś niedobitki z Wariatkowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s