Pawłowicz, jak Kaczyński, uważa, że sondaż został sfałszowany. Zabijanie Polski przez PiS

Zwykły wpis

Drugi sondaż, wg którego Platforma Obywatelska cieszy się większym zaufaniem Polaków niż PiS.

A Krystyna Pawłowicz zwyczajem pisowskim, którego wykładnię daje prezes Kaczyński, twierdzi, że sondaż został sfałszowany.

– Jestem przekonana, że sondaże są fałszowane – stwierdziła Pawłowicz w TV Republika.

I znowu wina Tuska oraz Unii Europejskiej, której flagę swego czasu nazwała szmatą.

– PO popisuje się tylko Tuskiem, a wynik „27:1″ jest wynikiem ciężkiej patologii w Unii. To „27:1″ to dowód przemocy innych krajów nad jednym – wskazała Pawłowicz, dodając, że największa partia opozycyjna straszy Polaków odbieraniem świadczenia „500 plus” i podnoszeniem wieku emerytalnego, wobec czego „Polacy nie mają ich za co docenić”.– To prowokacja, sondaże były sfałszowane. Wmawianie ludziom, że PiS robi coś złego, plakaty, ulotki, miały przygotować ludzi na jakiś przewrót. To wszystko śmierdzi na odległość.

Coś się szykuje, bo znowu wmówią, że opozycja szykuje przewrót. Jak to mówi Kaczyński: – Pucz.

Trafnie określa pisowską ignorancję dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz. PiS przegrywa – fałszerstwo, wygrywa – wola suwerena.

„The Economist” po wyborach we Francji przewiduje dalszą marginalizację Polski pisowskiej.

„Polska odsunęła się od Niemiec i Francji, rzekoma wspólnota interesów z Wlk. Brytanią została przerwana przez Brexit. Nawet Czechy i Słowacja są skłonne wpaść w ramiona Niemiec, niż zacieśniać więzy z Kaczyńskim i Orbanem w ramach Grupy Wyszechradzkiej” – piszą w tygodniku, mamy do czynienia z „narastającym dyplomatycznym dryfem”. „Agenda krajowa jest bardziej agresywna niż kiedykolwiek, świadczą o tym liczne reformy PiS” – napisano dalej w komentarzu.

„Wygrana Macrona we Francji może wzmocnić sojusz niemiecko-francuski i pogłębić proces integracyjny strefy euro, w której nie ma Polski i Węgier (świeża energia może przenieść się na takie obszary jak obrona i prawo azylowe). To może doprowadzić do głębszego podziału na twardy rdzeń UE i peryferia kontynentu. Merkel nie jest chętna, by opuścić Polaków, ale Macron może mieć mniej cierpliwości dla nieliberalnych decyzji na wschodzie UE i przekonać innych członków UE do jego racji. Polska nie opuści UE, ale niektórzy w UE coraz bardziej chcą porzucić Polskę” – konkludują w „The Economist”.

Zabijanie Polski przez PiS trwa w najlepsze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s