Duda ma zmory. Wybrał je, sprzeniewierzając się zawodowi polityka

Zwykły wpis

Warto znać nazwisko człowieka, który „czuwa nad śledztwem dotyczącym Donalda Tuska”. Czy to nie o takich kolesiach mówi postać w „Psach” grana przez Bogusława Lindę: „Czasy się zmieniają, a pan zawsze jest w komisjach”?

O karierze Puławskiego pisze Monika Olejnik.

„Puławski od 1984 r. pracował w warszawskiej prokuraturze, a już w III RP weryfikował śledczych. A przypomnę jeszcze słynnego prokuratora Piotrowicza, który macha nam przed oczami konstytucją”.

Czy to nie nazywa się sprzedajnością, najstarszym zawodem świata?

Albo weźmy kolesia Witolda Waszczykowskiego, którego wiarygodność w świecie dyplomacji jest zerowa. Zawsze kłamie. A kwestia „Tusk” winduje go w „najstarszości” zawodowej na czołowe miejsce. Tuż za prezesem Ka.

Czy Andrzej Duda poczuł strach, gdy coś tam bąknął, że zastanowi się nad ustawą o KRS, która skraca sędziom kadencję? Czyżby Duda bał się, że jego kadencja zostanie skrócona? Tak sugeruje Wojciech Czuchnowski.

„Krajowa Rada Sądownictwa jest organem państwa, którego członkowie mają w konstytucji zagwarantowaną pełną kadencyjność. Oprócz KRS taką gwarancję ma w konstytucji tylko Prezydent RP. Jeżeli dzisiaj obecna władza zmieni tą zasadę odnośnie do Rady, to Andrzej Duda nie może mieć pewności, że władza następna (albo nawet jeszcze ta sama) nie zrobi tego w stosunku do jego urzędu.

Sprzeciw prezydenta to nie „przebudzenie”. To strach.”

Duda lubi stwierdzić, że „rozważy”, „zastanowi się” – i w nocy podpisuje. On ma zmory nocne, bo wie, że po PiS przyjdzie normalna władza działająca wg obowiązującego prawa, będzie musiała go postawić przed Trybunałem Stanu.

Duda nie wywiązuje się z obowiązków prezydenta. Rzymska zasada głosi, iż nieistotna jest twoja wiedza o prawie, nie przestrzegając prawa, staniesz przed Prawem.

Obecnie rządzący politycy nie uprawiają politykę, ale najstarszy zawód świata. I za to bekną. Polityka to nie jest używanie, to jest oidpowiedzialność.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s