Z Szydło wyszła fatalna zmiana

Zwykły wpis

Jak fatalną zmianą jest PiS, można było posłuchać u Bogdana Rymanowskiego. Premier Beata Szydło nie pojmuje, co wokół się dzieje. I wcale nie jest to polityczne krętactwo. Poza jej postrzeganiem jest demokracja i protesty KOD w sprawie demolowania Trybunału Konstytucyjnego.

Jeżeli ktoś chciał katować rozum, mógł biczować się Szydło. Nie wróżę PiS długich rządów. Ile można demolować obraz Polski za granicą, ile można demolować wolności obywatelskie w kraju?

Stratedzy opozycyjni winni już zakasać rozum i pracować nad tym: co po PiS? Nie możemy się powtórnie obudzić z ręką w nocniku, bądź jak dzisiaj w kuwecie prezesa.

Nasz zachodni adwokat, Niemcy, został przez prezesa Kaczyńskiego wyznaczony na wroga. Niemiecki Bundestag w ubiegającym tygodniu zajmował się „niezwykłym wydarzeniem w Polsce” – „autorytarnym kursem PiS”.

Szydło nie miała nigdy specjalnie dobrego kontaktu z polityką, a wywiad Rymanowskiego potwierdza, że go straciła. Prezesowi z pewnością to pasuje, łatwiej zarządzać zdezorientowanymi. Gorsze jest to, iż PiS działaniami swoich polityków stara się, aby Polska straciła kontakt z cywilizacją zachodnią.

Jak zabagnione jest nasze życie polityczne, świadczy inna postać „polityczna”, Paweł Kukiz, któremu KOD wytoczy proces o pieniądze Sorosa, który jakoby miał finansować manifestacje w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Nie wiedziałem, że moją biało-czerwoną chorągiewkę kupił miliarder, a prowadzącemu wiec – tubę. No, to mamy wpływy u samego Sorosa. Kukiz niestey ma wpływy u Paranoi.

Polska to jednak nie Paranoja. Polska jest chora, ale nie są pacjentami ci, którzy pilnują demokracji.

Więcej >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s